loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Węgry: Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

W dniu 19 maja ( niedziela) o godz. 10.00 w Bazylice św. Stefana w Budapeszcie z udziałem polskiego i węgierskiego duchowieństwa odbyla się msza święta połączona z wprowadzeniem do Bazyliki relikwii św. Jana Pawła II.

Proboszcz bazyliki ks. György Snell biskup pomocniczy diecezji esztergomsko-budapeszteńskiej podziękował za ten szczególny dar umacniający kontakty obu narodów. Podczas Mszy Świętej abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, przypomniał, kim był papież Polak.

W uroczystej Mszy świętej uczestniczył ambasador RP na Węgrzech prof. Jerzy Snopek wraz z małżonką, kierownik Wydziału Konsularnego ambasady Marcin Sokołowski, przewodniczący Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego na Węgrzech Zsolt Bátori wraz z małżonką, licznie przybyła Polonia i węgierscy wierni. 

Po Mszy Świętej metropolita lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki spotkał się z przedstawicielami budapeszteńskiej Polonii wśród nich z rzecznik narodowości polskiej do ZN Węgier I kadencji dr Csúcs Lászlóné Haliną współinicjatorką sprowadzenia relikwii św. JP II do bazyliki. 

W imieniu Polonii księdzu biskupowi podziękowała prezes PSK im J.Bema Korinna Wesolowski. 

Po Mszy świętej ksiądz arcybiskup  Mieczysław Mokrzycki Metrolopita Lwowski spotkał się z Polonią.

Za: polonia.hu

http://www.parafiabudapeszt.pl/0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649