loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Ukraina: 26 Pielgrzymka z Kamieńca Podolskiego do Latyczowa

W sobotę, 6 lipca, zakończyła się 26 Pielgrzymka z Kamieńca Podolskiego do Latyczowa. Do tego podolskiego Sanktuarium przyszli także pielgrzymi z innych miast i wsi, z Tomaszpola, z Chmielnickiego, z Baru, Żerynki, Winnicy.

O 11.00 została odprawiona uroczysta Suma, której przewodniczył Biskup Stanisław Stefanek TChr z Polski, biskup senior łomżyńskiej diecezji. Współcelebrowali z nim biskupi  diecezji kamieniecko-podolskiej oraz ponad 50 kapłanów. Po Mszy świętej przeszła procesja Eucharystyczna ulicami miasta, wszyscy wierni zaśpiewali litanię loretańską do NMP i uroczyste Te Deum. Głównym tematem i mottem Święta było: "Rodzina Bogiem silna". W imieniu Matki Bożej wszystkich serdecznie podejmował ks. Adam kustosz Sanktuarium, wraz z parafianami. Było naprawdę, "jak u mamy".

Za: ks. Jarosław Giżycki TChr - facebook0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649