loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Duszpasterstwo Polonii w Austrii, Niemczech i Szwajcarii Redaktor: ks. Jan Bartoszek wyd. Biblos 2011 r.

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej opublikowało właśnie nowy modlitewnik poświęcony duszpasterstwu Polonii w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. To także informator o Mszach Świętych. w języku polskim.

Książka powstała z myślą o osobach wyjeżdżających na dłuższy czas do krajów niemieckojęzycznych.

W tej niewielkich rozmiarów książeczce zamieszczono adresy wszystkich miejsc, w których celebruje się Msze Święte w języku polskim i niemieckim, a także modlitwy, które, zdaniem autora, pomogą w przezwyciężeniu emocji, na jakie naraża się człowiek opuszczając kraj. Polak katolik, będąc na emigracji, właśnie w Kościele powinien znaleźć swój dom. Jak mówi ks. Paweł Płatek - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, znajdują się tam także   modlitwy codzienne i informacje, kto odpowiada za duszpasterstwo polskie w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. - W modlitewniku dużą część zajmuje liturgia Mszy Świętej w dwóch językach: w języku polskim i niemieckim ? dodaje.

Wydawnictwo Biblos ma także w ofercie podobne modlitewniki poświęcone duszpasterstwu Polonii we Francji a także w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii.0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649