loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Panama: Ikona Matki Bożej kontynuuje swoją pielgrzymkę przez parafie

Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży od stycznia br. Ikona Matki Bożej Częstochowskiej odwiedza kolejne parafie w Archidiecezji Panamskiej.

Jak powiedział Angel Ruiz Stecco, reprezentujący abp. Panamy Jose Domingo Ulloa oraz kustosza Ikony w Panamie ks. Francisco Verara, pielgrzymka Matki Bożej Częstochowskiej jest wydarzeniem opatrznościowym, ponieważ organizatorzy nie byli w stanie dokładnie jej zaplanować, ale Ona i tak odwiedzała panamskie parafie w wyjątkowych chwilach.

W sobotę 23 marca przed południem Ikona opuściła kaplicę św. Jana Pawła II w centrum handlowym w dzielnicy Albrook w stolicy Panamy. Stamtąd udała się do kościoła pw. św. Jana Apostoła Ewangelisty, prowadzonego przez wspólnotę „Brisas del Golf”.

Kolejnego dnia po niedzielnej Mszy św. o godz. 8:00 rano Matka Boża udała się do Kaplicy Najświętszego Sakramentu przy kościele pw. św. Jana XXIII do „Wspólnoty 24 Grudnia”. Została przywitana z wielką radością i adorowana podczas niedzielnej Eucharystii.

W poniedziałek 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ikona pojechała do kościoła pw. Matki Bożej z Carmen i Wspólnoty Juana Diaza, którą odwiedzała już wcześniej. Przybyła w czasie trwania Modlitwy Różańcowej, którą prowadziła grupa rodzinna oraz legioniści, ofiarowani Matce Bożej z Carmen. Była wprowadzona podczas uroczystej Eucharystii i adorowana przez parafialne grupy maryjne.

W środę 27 marca Ikona odwiedziła uczniów Katolickiej Szkoły Czystości Maryi, gdzie przesłanie Matki Boskiej Częstochowskiej zostało wysłuchane przez dzieci i młodzież wszystkich klas. Od najmłodszej klasy szkoły podstawowej po seniorów w liceum wszyscy uczniowie przyjęli przesłanie pro-life, które prowadzi przez świat Czarną Madonnę.

W tej szkole Ikona pozostała do soboty, a następnie powędrowała do parafii pw. Pana Cudów we Wspólnocie „Villa Lucre”. Tam z wielką radością powitał Ją ks. proboszcz  Jhalmar Broce oraz członkowie parafialnej grupy Legionu Maryi.

W czwartek 4 kwietnia zaplanowano odwiedziny kościoła św. Józefa w rejonie Casco Antiguo, gdzie miała Ją powitać grupa „Llama de Amor” i pozostać tam do soboty 6 kwietnia. W dniu swojego przybycia Ikona ma towarzyszyć wiernym w Modlitwie Różańcowej, zorganizowanej przez „Mater Fatima” i Archidiecezję Panamską w intencji pokoju na świecie oraz nadchodzących wyborów w Panamie.

Za: odoceanudooceanu.pl0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649