loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

USA: Koronacja Pani Jasnogórskiej

W niedzielę, 6 października 2019 roku parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights, MI świętowała jubileusz 40-lecia swojego istnienia. 

Podczas Mszy św. jubileuszowej ks. Bp Robert Fisher, biskup pomocniczy Archidiecezji Detroit, uroczyście dokonał koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w obecności architekta Andrzeja Ryczek, który zaprojektował korony oraz w obecności Piotra i Grzegorza Stopyra,  którzy w  pracowni artystycznej państwa Stopyrów w Polsce wykonali korony. ...

Uroczystość uświetniła schola parafialna oraz schola dziecięca.

Na zakończenie Mszy św. ks. proboszcz Andrzej Maślejak SChr dziękując wszystkim powiedział między innymi: „Specjalne podziękowanie należy się wam drodzy Parafianie, Przyjaciele, Ofiarodawcy i Dobrodzieje - Wasza ofiarność i Wasz zapał sprawiają, że kościół Matki Boskiej Częstochowskiej tętni życiem pełnym wiary i patriotyzmu. Swoją duchową i patriotyczną postawą potwierdzacie, że nie ma historii Polonii bez Boga i Kościoła. Dziękuję Wam za Waszą postawę wiary i poświęcenia. Maryjo, nasza Patronko i przewodniczko w wierze, Tobie zawierzamy naszą Parafię i jej dalsze dzieje.” 
Po Mszy św. odbył się bankiet w sali św. Jana Pawła II...

ks. Andrzej Maślejak SChr

Za: Koronacja obrazu MB Częstochowskiej w Sterling Heighs

 0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649