loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Ukraina: Orszaki Trzech Króli w Kamieńcu Podolskim

Duszpasterze i wierni z parafii prowadzonych przez chrystusowców, wzięli licznie udział w organizowanych w minioną niedzielę - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Orszakach Trzech Króli.

Jak co roku, 6 stycznia 2019, ulicami Kamieńca Podolskiego (Ukraina) wyruszył Orszak Trzech Króli. Pod przewodnictwem ks. biskupa Leona Dubrawskiego i ks. Krzysztofa Kicki TChr, kustosza Sanktuarium NSPJ, przy udziale wiernych, barwny korowód przeszedł z katedry do sanktuarium.

Przy dźwięku kolęd trzej królowie: z Azji, Afryki i Europy podążali ze swoimi świtami i dworami królewskimi. Barwnych strojów użyczyli kamienieccy parafianie.

Ciekawy znak w czasie całego pochodu zaprezentowały konie, których dosiadali magowie. Nie chciały bowiem podążać w pojedynkę, ale obok siebie, co zostało odczytane, jako poszukiwanie Boga przez całe stworzenie.

Zwieńczeniem orszaku była Msza Święta w Sanktuarium NSPJ w Kamieńcu, której przewodniczył biskup Leon. Sanktuarium zostało ogłoszone miejscem stacyjnym Roku Świętości Małżeństwa i Rodziny w 2019 roku, co wiąże się każdorazowo z możliwością uzyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Wierni zgromadzeni na liturgii, modlili się przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i prosili o świętość dla rodzin na Ukrainie i na całym świecie.

ks. Jarosław Giżycki TChr0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649