loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Polska: Modlitwa za Polonię w Kapelanii Lotniska Chopina w Warszawie

W niedzielę, 3 marca, w kaplicy lotniska za polską emigrację modlił się podczas Mszy Świętych ks. Wiesław Wójcik TChr., dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego.

Po Eucharystii, ksiądz Wiesław spotkał się na trzech Mszach Świętych z pracownikami lotniska i podziękował Kapelanii za troskę duchową nad wszystkimi odlatującymi z kraju. Podkreślił wielkie znaczenie tej kaplicy dla duszpasterzy polonijnych oraz  dla migrujących Polaków, dla których jest to miejsce ciszy i skupienia przeznaczone do modlitwy.

O Kapelanii Lotniska Chopina można dowiedziec się więcej ze strony - kapelania-okecie.pl0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649