loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Panama: Pierwsza grupa Polaków wyruszyła na Światowe Dni Młodzieży

Na Światowe Dni Młodzieży do Panamy dziś nad ranem wyleciała pierwsza grupa z Polski. Wśród niemal 300. osób są młodzi z aż dziesięciu diecezji. Towarzyszy im kilkunastu kapłanów i trzech biskupów.

Młodzi podkreślali, że w Panamie chcą poznać inną kulturę i doświadczyć prawdziwej wspólnoty. „Dla mnie niezmiernie ważna jest ta atmosfera tego młodego Kościoła, tego, że tak jak zawsze przychodzę na Mszę św. to są zwykle starsze osoby, a tutaj pojawia się entuzjazm, tłumy ludzi, ta cała atmosfera, to dawanie też świadectwa przez Kościół w Polsce, bo spotykamy ludzi z innych różnych krajów. Myślę, że jako Kościół w Polsce mamy coś do pokazania tym innym narodom” - opowiadała jedna z uczestniczek ŚDM.

W sumie w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie uczestniczyć będzie 3,5 tys. młodych z Polski.

Za: Vatican News0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649