loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Liban: Złożenie wieńcow na polskim Cmentarzu Wojennym w Bejrucie

Wspólnota Polska, której przewodniczy pani Danuta Malczyk – Nouredine, zorganizowała wraz z Ambasadą RP w Bejrucie uroczystość ku czci Polaków, którzy spoczywają na tutejszym Cmentarzu Wojennym.

Po złożeniu wieńców na pomniku upamiętniającym naszych zmarłych Rodaków, w obecności Polonii, pielgrzymów z kraju oraz gości, przedstawiciele Ambasad RP w Bejrucie i w Damaszku wspólnie z Attaché Obrony RP, minutą ciszy uczcili tych, którzy budowali niepodległą Polskę oraz tych, którzy zginęli w jej obronie i spoczywają na Libańskiej Ziemi. Profesor Leszek Roszkowski podzielił się rodzinnymi wspomnieniami z uczestnikami uroczystości. Mszę koncelebrowali ks. Marek Cieślik i ks. Bartosz Strzemiński.

 

 

Ambasada RP w Bejruci0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649