loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Holandia: pierwsza rocznica ustanowienia Polskiej Parafii Miłosierdzia Bożego w diecezji Den Bosch oraz wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

W niedzielę 2 lutego 2020 r., w święto Ofiarowania Pańskiego, w Polskiej Parafii Miłosierdzia Bożego w diecezji Den Bosch w Niderlandach odbyła się uroczystość upamiętniająca pierwszą rocznicę powołania jej do życia.

W pierwsze urodziny parafii dokonano również wprowadzenia do tej wspólnoty relikwii św. Jana Pawła II. Jej kulminacją była Msza Święta w kościele w Eindhoven, której przewodniczył, na zaproszenie miejscowego duszpasterza ks. Krzysztofa Obiedzińskiego SChr, ks. dr Marek Grygiel SChr, delegat przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego a okolicznościową homilię wygłosił ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr. W uroczystości udział wzięli: Renata Kowalska, konsul generalna RP w Niderlandach, polonijne delegacje ze wszystkich kościołów, które wchodzą w skład parafii i delegacja parafian z polskiej parafii w Amsterdamie, a także przedstawiciele wspólnoty niderlandzkiej. Liturgię uświetnił chór „Wesoły Tułacz” z Limburgii. Obchody urodzin zaczęły się już w sobotę 1 lutego, gdy w kościele w Helmond okolicznościowy wykład pt. „Nauczanie Jana Pawła II a dzisiejsza rzeczywistość. Bóg – człowiek – życie – ekologia – małżeństwo – Europa – migracja” wygłosił ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr.
Szerszą relację z uroczystości znajdziemy na parafialnym kanale Youtube.

Za: http://www3.tchr.org0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649