loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Holandia: Bierzmowanie w polskiej Parafii w Eindhoven

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wspólnota Parafii Polskiej pw. Miłosierdzia Bożego w Eindhoven przeżyła po raz pierwszy radość z przyjęcia sakramentu bierzmowania przez 50 naszych młodych Rodaków. 

 Szafarzem sakramentu był ks. bp Rafał Markowski z Warszawy. Nowy ksiądz proboszcz, Krzysztof Obiedziński TChr, który jest jednocześnie koordynatorem polskojęzycznego duszpasterstwa w Holandii, wyraża zadowolenie z zaangażowania wielu młodych Rodaków w życie tej parafii. Na niedzielną Mszę Świętą przybywa ok. 500 Polaków. Ponadto ksiądz proboszcz sprawuje Msze Święte w języku polskim w 6 innych miastach tejże diecezji -  Den Bosch. W niedzielnych uroczystościach wziął udział, przybyły z posługą duszpasterską z Poznania, ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego. 

 0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649