loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Australia: 46 - rocznica poświęcenia Sanktuarium Maryjnego

W niedzielę 03.02.19 po Mszy św. porannej w naszym Sanktuarium Maryjnym w Essendon odbyło się kolejne, już 46-te doroczne „BBQ Kościelne”.

Parafialny obiad, bo tak nazywamy nasze „BBQ Kościelne”, organizujemy co roku dla uczczenia każdej kolejnej rocznicy poświęcenia naszego Sanktuarium Maryjnego w Essendon przez kardynała Karola Wojtyłę które odbyło się w dniu 24 lutego 1973.

Aby nie kolidować z wieloma imprezami polonijnymi odbywającymi się w lutym, nasze BBQ organizujemy każdego roku w I-szą niedzielę lutego.

 

Koncelebrowanej Mszy św. o godz 10-tej przewodniczył ks.W.Słowik w asyście ks. L. Ryby, ks. St. Smolczewskiego, ks. T. Rostworowskiego oraz ks. Artura Pająka.
Podczas tej uroczystej Mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za ludzi dobrej woli, żyjących i już nie żyjących, którzy tak ofiarnie pracowali i pracują przy naszym ośrodku oraz za nasze wspaniałe Essendońskie Sanktuarium, które jest naszym drugim domem tutaj na emigracji.

 

Po Mszy św. dziękczynnej ks. W Słowik zaprosił wszystkich na to wspólne ucztowanie.

Już przed Mszą św. rozpoczęto sprzedaż biletów wstępu na nasze BBQ.
Ministranci i dzieci w wieku przedszkolnym mieli wstęp wolny.
Pogoda w tym dniu była aż za bardzo przychylna, nieustające od kilku dni upały zmusiły nas do przygotowania stołów w pomieszczeniach z klimatyzacją, aby komfortowo można było zjeść obiad i wspólnie spędzić czas.

Serwowane były jak zwykle pyszne kiełbaski, kotleciki, smaczne kopytka, kasza gryczana, ryż z warzywami oraz różnego rodzaju sałatki.

Ogromna różnorodność ciast cieszyła wszystkich, którzy zdecydowali się na wspólne ucztowanie.

Można było napić się kawy, herbatki albo zimnych napojów

a smakosze piwa mogli sobie wypić zimne piwko z sokiem malinowym lub bez.

Dodatkową atrakcją była loteria przygotowana i prowadzona przez panią B. Bliszczyk, która od lat towarzyszy tej imprezie i cieszy się powodzeniem oraz przynosi dodatkowy dochód.

Nasze „BBQ Kościelne”, jest jedną z imprez organizowanych przez Komitet Kościelny i Koło Pań w celu uzyskania środków finansowych na utrzymanie naszego ośrodka w Essendon.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na nasze coroczne BBQ a tym samym przyczynili się do uzyskania wspaniałego dochodu.

Dziękujemy paniom z Koła Pań, panom z Komitetu Kościelnego oraz wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tegorocznego BBQ.

Dziękujemy paniom za smaczne potrawy i pyszne ciasta.

Cieszymy się bardzo z tego, że mamy taką wspaniałą essendońską wspólnotę, że tak chętnie zasiadamy razem do stołu i razem miło spędzamy czas.

Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przybyli do nas z odległych dzielnic Melbourne. Mamy nadzieję, że spędzili czas w miłej atmosferze.

Dziękujemy za szybkie i sprawne posprzątanie sali kościelnej po BBQ.
Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy lubią wspólnie spędzać czas na następny rok do naszego Sanktuarium na wspólne ucztowanie.

Za: www.jezuici.org.au0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649