loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Aktualności


 • USA: Polonijne bierzmowanie w Chicago

  13 kwietnia 2019 roku 181 osób przyjęło sakrament bierzowania przez posługę bpa Andrzeja Wypycha w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard, IL. 

  29 kwietnia 69
 • Wielkanoc w polskich kościołach we Francji

  Tysiące Polaków uczestniczyło w liturgiach Triduum Paschalnego w polskich parafiach i wspólnotach w całej Francji. Jego kulminacyjnym momentem była Wigilia Paschalna sprawowana w Wielką Sobotę wieczorem.

  23 kwietnia 64
 • Polska święconka w Rzymie

  Setki Polaków przybyło dziś do kościoła św. Stanisława w Rzymie, aby zgodnie z wielowiekową tradycją poświęcić wielkanocne pokarmy. 

  23 kwietnia 71
 • Francja: Niedziela Palmowa Polaków

  W polskich parafiach i wspólnotach we Francji odbyły się uroczystości Niedzieli Palmowej, rozpoczynającej Wielki Tydzień. 

  16 kwietnia 99
 • USA: Wicepremier Piotr Gliński spotkał się z Polonią w Los Angeles

  W niedzielę 14 marca br. polską parafię w Los Angeles odwiedził przedstawiciel polskiego rządu prof. Piotr Gliński, wiceprezes rady ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Przed południową Mszą św. uczcił św. Jana Pawła II przez złożenie wiązanki kwiatów pod jego pomnikiem przed miejscowym Papieskim Sanktuarium.

  16 kwietnia 83
 • USA: Relikwie polskich męczenników z Pariacoto w kościele pw. św. Błażeja

  Relikwie polskich franciszkanów, błogosławionych misjonarzy męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka z Limy w Peru zostały przekazane do kościoła pw. św. Błażeja w Summit.

  09 kwietnia 89
 • Francja: Droga Krzyżowa Polaków przy brzegu Morza Śródziemnego

  Na zachód od Cannes rozciąga się tuż przy brzegu Morza Śródziemnego, piękny masyw skalny Esterel, któremu skały boksytu nadają specyficzny kolor. Czerwony jak krew. W ostatnią sobotę, 6 kwietnia br. to właśnie tam odbyła się Droga Krzyżowa Polaków południowej Francji pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Kreta, chrystusowca, z Agay.

  09 kwietnia 87
 • Panama: Ikona Matki Bożej kontynuuje swoją pielgrzymkę przez parafie

  Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży od stycznia br. Ikona Matki Bożej Częstochowskiej odwiedza kolejne parafie w Archidiecezji Panamskiej.

  09 kwietnia 93
 • Polska: Droga Krzyżowa w intencji Polonii

  5 kwietnia, w przeddzień 10 rocznicy śmierci profesora Andrzeja Stelmachowskiego, założyciela i pierwszego prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” odbyła się msza św. w jego intencji w Kościele św. Anny w Warszawie.

  08 kwietnia 95
 • Portugalia: Polacy to drugi, po Hiszpanach, zagraniczny naród odwiedzający Fatimę

  Polacy byli w 2018 r. drugą po Hiszpanach zagraniczną nacją najczęściej przybywającą w zorganizowanych grupach do sanktuarium w Fatimie. To pierwszy raz, gdy pielgrzymi z Polski wyprzedzili Włochów, masowo odwiedzających to portugalskie miejsce kultu maryjnego.

  04 kwietnia 109
 • Francja: Uroczystości jubileuszowe sercanek

  Uroczystości jubileuszu 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sercanek), 70 lat pobytu sióstr w Fouquières oraz ich przyszłych przenosin do regionu paryskiego, odbyły się w kościele Saint Vaast w Fouquières-lez-Béthune na Północy Francji. 

  03 kwietnia 97
 • Brazylia: Nowe miejsce kultu św. Jana Pawła II

  W sobote 30 marca na terenie parafii Contenda została uroczyscie poświęcona grota św. Jana Pawła II

  03 kwietnia 93
 • USA: Wizytacja w kościele św. Ferdynanda w Chicago

  Ostatnim punktem wizyty delegacji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Stanach Zjednoczonych była Msza św. W kościele św. Ferdynanda w Chicago oraz odwiedziny u proboszcza Ks. Zdzisława Torby.

  01 kwietnia 103
 • Francja: Koncert charytatywny - Golgota Trzeciego Tysiąclecia

  W sobotę 23 marca w kościele polskim w Aulnay sous Bois powierzaliśmy Bogu swoje troski, cierpienia, swoje krzyże, uczestnicząc w niezwykłej Drodze Krzyżowej.

  28 marca 97
 • USA: Bp A. Długosz na Polonijnym Kongresie Rodzin

  W dniach od 15 do 20 marca 2019 roku w Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej gościł ks. bp Antoni Długosz, emerytowany biskup Diecezji Częstochowskiej, który zwany jest „biskupem od dzieci.”

  25 marca 81
 • Australia: Polonijne rekolekcje w Adelajdzie

  Na progu Wielkiego Postu rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w ośrodkach duszpasterskich księży Chrystusowców w Adelaide, SA. Tegoroczne rekolekcje prowadził ks. Prałat Stanisław Puchała, były proboszcz katedralny z Katowic

  20 marca 160
 • Francja: Wielkopostne rekolekcje księży chrystusowców

  W dniach 11-15 marca br. chrystusowcy z prowincji francusko-hiszpańskiej odbywali swoje doroczne rekolekcje w domu Polskiej Misji Katolickiej w La Ferté sous Jouarre.

  19 marca 146
 • Niemcy: Rekolekcje wielkopostne chrystusowców w Schönstatt

  Współbracia z prowincji św. Józefa po przeżytej pielgrzymce do Ziemi Świętej (w ramach dziękczynienia za 40 lat istnienia prowincji), w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu, od 11 do 15 marca 2019 roku, odbyli w Schönstatt rekolekcje wielkopostne. 

  18 marca 125
 • Francja: Spotkanie Młodzieży Polonijnej

  W dniach od 8 - 10 marca br. odbyło się Wielkopostne Spotkanie Młodzieży Polonijnej w La Ferte-sous-Jouarre (w domu Polskiej Misji Katolickiej pod Paryżem.

  12 marca 152
 • USA: Rekolekcje w Sanktuarium św.JP II w Los Angeles

  W dniach 8-10 marca br. w Santuarium św. Jana Pawła II odbyły sie rekolekcje wielkopostne, które poprowadził metropolita lwowski, osobisty sekretarz dwóch papieży: św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. 

  11 marca 146
 • RPA: Dzień skupienia dla polonijnych małżeństw

  Polska Parafia w Norwood (Johannesburg) prowadzona przez kapelana ks. Radosława Szymoniaka TChr zorganizowała 23 lutego br. Dzień Skupienia dla par małżenskich i rodzin. Spotkanie poprowadził ks. Sławomir Murawka TChr -duszpasterz polonijny ze Stanów Zjednoczonych.

  06 marca 155
 • Luksemburg: Peregrynacja Matki Bożej Kodeńskiej

   Od 8.12.2018 do 8.12.2019 obchodzimy w Prowincji Polskiej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ROK MATKI BOŻEJ KODEŃSKIEJ.

  05 marca 138
 • Anglia: Rekolekcje chrystusowców na Wyspach Brytyjskich

  W dniach  25-28.02 2019 r. chrystusowcy prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa posługujący na Wyspach Brytyjskich zgromadzili  się w The Hayes Conference Centre, w środkowej Anglii, na dorocznych rekolekcjach.

  05 marca 138
 • Polska: Modlitwa za Polonię w Kapelanii Lotniska Chopina w Warszawie

  W niedzielę, 3 marca, w kaplicy lotniska za polską emigrację modlił się podczas Mszy Świętych ks. Wiesław Wójcik TChr., dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego.

  04 marca 190
 • Australia: 46 - rocznica poświęcenia Sanktuarium Maryjnego

  W niedzielę 03.02.19 po Mszy św. porannej w naszym Sanktuarium Maryjnym w Essendon odbyło się kolejne, już 46-te doroczne „BBQ Kościelne”.

  26 lutego 143
 • Francja: Poetycko-muzyczna Droga Krzyżowa w marcu na "Concorde"

  Doga Krzyżowa w niezwykłej oprawie poetycko-muzycznej, odbędzie się w piątek,  22 marca, po Mszy św. o godz. 18.30 w polskiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Concorde” w Paryżu

  25 lutego 158
 • Polska: Zakończyły się obrady Prezydium PRDEZ

  W niedziele 24 lutego Mszą św. o godz. 12.00 zakończyło się spotkanie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej.  

  25 lutego 139
 • Polska: Oświadczenie Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą

  Komisja Konferencji Episkopatu Polski ds. Polonii i Polaków za Granicą apeluje o kontynuowanie zabiegów służących socjalnej i prawnej ochronie dzieci polskiego pochodzenia żyjących za granicą – czytamy w oświadczeniu wydanym po obradach. Miały one miejsce  22 lutego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.    

  24 lutego 118
 • Ukraina: Bonifratrzy w służbie potrzebującym oraz w duszpasterstwie polonijnym

  Jest takie miejsce w Drohobyczu, gdzie każdy – biedny, chory czy w potrzebie, bez względu na wiek, wyznanie i narodowość - otrzyma pomoc. To Stacja Pomocy Socjalnej "Caritas" Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego. Bonifratrów.

  20 lutego 138
 • Anglia: Relikwie św. Faustyny i bł. Jerzego w parafii Doncaster

  Dzień 20 stycznia 2019 roku był dla polskiej społeczności w Doncaster bardzo wyjątkowy. Parafii polskiej, prowadzonej przez chrystusowców, nadano wezwanie: "Miłosierdzia Bożego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki - Męczennika".

  19 lutego 135


 • 0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  1. Wybierz kontynent
  Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

  Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

  ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
  tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

  BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649