loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Aktualności

Bp Wiesław Lechowicz z wizytą w Nowej Zelandii

W dniach 2 i 3 listopada br. bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej uczestniczył w uroczystościach związanych z 75.rocznicą przybycia do Nowej Zelandii polskich dzieci, w większości osieroconych po deportacji w głąb ZSRR. W sobotę, 3 listopada w Wellington miało miejsce okolicznościowe spotkanie „dzieci z Pahiatua”, których jeszcze żyje ok. 50, połączone z jubileuszową akademią. W niedzielę, 3 listopada, w kościele pw. St. Mary of the Angels, została odprawiona Msza święta za zmarłych i żyjących Polaków przybyłych przed 75 laty do Nowej Zelandii


 • Australia: Rekolekcje duszpasterzy polonijnych w Canberze

  W dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2019 Chrystusowcy z prowincji Australijsko Nowozelandzkiej odprawili swoje doroczne rekolekcje. 

  09 maja 138
 • Francja: Uroczystości fatimskie w parafii Miłosierdzia Bożego w Paryżu

  Uroczysta procesja fatimska odbyła się w czwartą niedzielę Wielkanocy – tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, 

  13 maja 119
 • Francja: Obchody stulecia polskiej emigracji w Lens

  W Dniu Flagi RP, w polskim kościele Milenium, zbudowanym w roku tysiąclecia chrztu Polski w Lens, zainaugurowano  obchody stulecia napływu polskiej emigracji na Północ Francji.

  08 maja 158
 • Brazylia: Msza Św. z okazji 150. rocznicy przybycia Polaków do Brazylii

  4 maja 2019 r. w Guarani das Missoes (stan Rio Grande do Sul) odbyła się uroczysta Msza św. upamiętniająca 150. rocznicę przybycia do Brazylii pierwszych polskich osadników.

  07 maja 157
 • Francja: Polonijne bierzmowanie w Nicei

   

  W dniu 5 maja Polska Parafia w Nicei świętowała Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – swój odpust parafialny. Uroczystościom odpustowym przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, który udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z tutejszej parafii. Po wspólnej modlitwie, na której zgromadzili się nasi rodacy Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji spotkał się tutejszą Polonią.

  06 maja 161
 • USA: Uroczystości polonijne 3 maja w Chicago

  Dla chicagowskiej Polonii zwieńczeniem celebracji majowych uroczystości patriotycznych jest wspólna niedzielna Eucharystia.

  06 maja 128
 • Niemcy: Polonijna pielgrzymka do Kevelaer

  4 maja br. odbyła się pielgrzymka Polaków  do  Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer w Niemczech. Eucharystii przewodniczył ks. bp Damian Bryl z Poznania.

  06 maja 246
 • USA: Rekolekcje kapłańskie chrystusowców

  Doroczne rekolekcje zakonne chrystusowców posługujących w USA i Kanadzie odbyły się w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2019 roku w Cardinal Stritch Retreat House w Mundelein, IL. Nauki rekolekcyjne wygłosił o. Włodzimierz Zatorski, benedyktyn z Tyńca.

  06 maja 136
 • Brazylia: Rekolekcje duszpasterzy emigracyjnych

  W piątek 3 maja br. zakończyły się coroczne rekolekcje księży chrystusowców pracujących w Brazylii.

  06 maja 117
 • USA: Bierzmowanie i odpust w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Salem

  W sobotę 27 kwietnia br. bp Wiesław Lechowicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży polonijnej.

   

  02 maja 126
 • Grecja: Triduum Paschalne w Atenach

   W Grecji Święta Wielkanocne przeżywane są tydzień później, wraz z Greckim Kościołem Prawosławnym, który jest zdecydowaną większością.

  02 maja 115
 • Ukraina: Msza Święta za Cmentarzu Polskim w Żytomierzu

  W niedzielę 28 kwietnia 2019 r. na Cmentarzu Polskim w Żytomierzu została odprawiona Msza święta za zmarłych.

   

  29 kwietnia 140
 • Brazylia: Polonijna święconka w Kurytybie

  W Wielką Sobotę, 20 kwietnia br., w kurytybskim parku św. Jana Pawła II miała miejsce tradycyjna ceremonia święcenia pokarmów wielkanocnych

  25 kwietnia 141
 • Życzenia wielkanocne ks. Wiesława Wójcika TChr, dyrektora IDE

  „Jeżeli mieszka w was Duch tego,

  który Jezusa wskrzesił z martwych,

  to Ten, co wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych,

  przywróci do życia wasze śmiertelne ciała

  mocą mieszkającego w was swego Ducha” (z Listu do Rzymian 8,22)

  pełny tekst życzeń poniżej

  17 kwietnia 166
 • USA: Polonijne bierzmowanie w Chicago

  13 kwietnia 2019 roku 181 osób przyjęło sakrament bierzowania przez posługę bpa Andrzeja Wypycha w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard, IL. 

  29 kwietnia 141
 • Wielkanoc w polskich kościołach we Francji

  Tysiące Polaków uczestniczyło w liturgiach Triduum Paschalnego w polskich parafiach i wspólnotach w całej Francji. Jego kulminacyjnym momentem była Wigilia Paschalna sprawowana w Wielką Sobotę wieczorem.

  23 kwietnia 131
 • Polska święconka w Rzymie

  Setki Polaków przybyło dziś do kościoła św. Stanisława w Rzymie, aby zgodnie z wielowiekową tradycją poświęcić wielkanocne pokarmy. 

  23 kwietnia 150
 • Francja: Niedziela Palmowa Polaków

  W polskich parafiach i wspólnotach we Francji odbyły się uroczystości Niedzieli Palmowej, rozpoczynającej Wielki Tydzień. 

  16 kwietnia 170
 • USA: Wicepremier Piotr Gliński spotkał się z Polonią w Los Angeles

  W niedzielę 14 marca br. polską parafię w Los Angeles odwiedził przedstawiciel polskiego rządu prof. Piotr Gliński, wiceprezes rady ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Przed południową Mszą św. uczcił św. Jana Pawła II przez złożenie wiązanki kwiatów pod jego pomnikiem przed miejscowym Papieskim Sanktuarium.

  16 kwietnia 167
 • USA: Relikwie polskich męczenników z Pariacoto w kościele pw. św. Błażeja

  Relikwie polskich franciszkanów, błogosławionych misjonarzy męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka z Limy w Peru zostały przekazane do kościoła pw. św. Błażeja w Summit.

  09 kwietnia 165
 • Francja: Droga Krzyżowa Polaków przy brzegu Morza Śródziemnego

  Na zachód od Cannes rozciąga się tuż przy brzegu Morza Śródziemnego, piękny masyw skalny Esterel, któremu skały boksytu nadają specyficzny kolor. Czerwony jak krew. W ostatnią sobotę, 6 kwietnia br. to właśnie tam odbyła się Droga Krzyżowa Polaków południowej Francji pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Kreta, chrystusowca, z Agay.

  09 kwietnia 138
 • Panama: Ikona Matki Bożej kontynuuje swoją pielgrzymkę przez parafie

  Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży od stycznia br. Ikona Matki Bożej Częstochowskiej odwiedza kolejne parafie w Archidiecezji Panamskiej.

  09 kwietnia 159
 • Polska: Droga Krzyżowa w intencji Polonii

  5 kwietnia, w przeddzień 10 rocznicy śmierci profesora Andrzeja Stelmachowskiego, założyciela i pierwszego prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” odbyła się msza św. w jego intencji w Kościele św. Anny w Warszawie.

  08 kwietnia 183
 • Portugalia: Polacy to drugi, po Hiszpanach, zagraniczny naród odwiedzający Fatimę

  Polacy byli w 2018 r. drugą po Hiszpanach zagraniczną nacją najczęściej przybywającą w zorganizowanych grupach do sanktuarium w Fatimie. To pierwszy raz, gdy pielgrzymi z Polski wyprzedzili Włochów, masowo odwiedzających to portugalskie miejsce kultu maryjnego.

  04 kwietnia 183
 • Francja: Uroczystości jubileuszowe sercanek

  Uroczystości jubileuszu 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sercanek), 70 lat pobytu sióstr w Fouquières oraz ich przyszłych przenosin do regionu paryskiego, odbyły się w kościele Saint Vaast w Fouquières-lez-Béthune na Północy Francji. 

  03 kwietnia 176
 • Brazylia: Nowe miejsce kultu św. Jana Pawła II

  W sobote 30 marca na terenie parafii Contenda została uroczyscie poświęcona grota św. Jana Pawła II

  03 kwietnia 158
 • USA: Wizytacja w kościele św. Ferdynanda w Chicago

  Ostatnim punktem wizyty delegacji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Stanach Zjednoczonych była Msza św. W kościele św. Ferdynanda w Chicago oraz odwiedziny u proboszcza Ks. Zdzisława Torby.

  01 kwietnia 175
 • Francja: Koncert charytatywny - Golgota Trzeciego Tysiąclecia

  W sobotę 23 marca w kościele polskim w Aulnay sous Bois powierzaliśmy Bogu swoje troski, cierpienia, swoje krzyże, uczestnicząc w niezwykłej Drodze Krzyżowej.

  28 marca 173
 • USA: Bp A. Długosz na Polonijnym Kongresie Rodzin

  W dniach od 15 do 20 marca 2019 roku w Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej gościł ks. bp Antoni Długosz, emerytowany biskup Diecezji Częstochowskiej, który zwany jest „biskupem od dzieci.”

  25 marca 144
 • Australia: Polonijne rekolekcje w Adelajdzie

  Na progu Wielkiego Postu rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w ośrodkach duszpasterskich księży Chrystusowców w Adelaide, SA. Tegoroczne rekolekcje prowadził ks. Prałat Stanisław Puchała, były proboszcz katedralny z Katowic

  20 marca 251


 • 0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  1. Wybierz kontynent
  Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

  Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

  ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
  tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

  BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649