loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Aktualności


 • USA: Rekolekcje kapłańskie chrystusowców

  Doroczne rekolekcje zakonne chrystusowców posługujących w USA i Kanadzie odbyły się w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2019 roku w Cardinal Stritch Retreat House w Mundelein, IL. Nauki rekolekcyjne wygłosił o. Włodzimierz Zatorski, benedyktyn z Tyńca.

  06 maja 102
 • Brazylia: Rekolekcje duszpasterzy emigracyjnych

  W piątek 3 maja br. zakończyły się coroczne rekolekcje księży chrystusowców pracujących w Brazylii.

  06 maja 83
 • USA: Bierzmowanie i odpust w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Salem

  W sobotę 27 kwietnia br. bp Wiesław Lechowicz udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży polonijnej.

   

  02 maja 101
 • Grecja: Triduum Paschalne w Atenach

   W Grecji Święta Wielkanocne przeżywane są tydzień później, wraz z Greckim Kościołem Prawosławnym, który jest zdecydowaną większością.

  02 maja 83
 • Ukraina: Msza Święta za Cmentarzu Polskim w Żytomierzu

  W niedzielę 28 kwietnia 2019 r. na Cmentarzu Polskim w Żytomierzu została odprawiona Msza święta za zmarłych.

   

  29 kwietnia 103
 • Brazylia: Polonijna święconka w Kurytybie

  W Wielką Sobotę, 20 kwietnia br., w kurytybskim parku św. Jana Pawła II miała miejsce tradycyjna ceremonia święcenia pokarmów wielkanocnych

  25 kwietnia 106
 • Życzenia wielkanocne ks. Wiesława Wójcika TChr, dyrektora IDE

  „Jeżeli mieszka w was Duch tego,

  który Jezusa wskrzesił z martwych,

  to Ten, co wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych,

  przywróci do życia wasze śmiertelne ciała

  mocą mieszkającego w was swego Ducha” (z Listu do Rzymian 8,22)

  pełny tekst życzeń poniżej

  17 kwietnia 141
 • USA: Polonijne bierzmowanie w Chicago

  13 kwietnia 2019 roku 181 osób przyjęło sakrament bierzowania przez posługę bpa Andrzeja Wypycha w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard, IL. 

  29 kwietnia 101
 • Wielkanoc w polskich kościołach we Francji

  Tysiące Polaków uczestniczyło w liturgiach Triduum Paschalnego w polskich parafiach i wspólnotach w całej Francji. Jego kulminacyjnym momentem była Wigilia Paschalna sprawowana w Wielką Sobotę wieczorem.

  23 kwietnia 96
 • Polska święconka w Rzymie

  Setki Polaków przybyło dziś do kościoła św. Stanisława w Rzymie, aby zgodnie z wielowiekową tradycją poświęcić wielkanocne pokarmy. 

  23 kwietnia 105
 • Francja: Niedziela Palmowa Polaków

  W polskich parafiach i wspólnotach we Francji odbyły się uroczystości Niedzieli Palmowej, rozpoczynającej Wielki Tydzień. 

  16 kwietnia 130
 • USA: Wicepremier Piotr Gliński spotkał się z Polonią w Los Angeles

  W niedzielę 14 marca br. polską parafię w Los Angeles odwiedził przedstawiciel polskiego rządu prof. Piotr Gliński, wiceprezes rady ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego. Przed południową Mszą św. uczcił św. Jana Pawła II przez złożenie wiązanki kwiatów pod jego pomnikiem przed miejscowym Papieskim Sanktuarium.

  16 kwietnia 127
 • USA: Relikwie polskich męczenników z Pariacoto w kościele pw. św. Błażeja

  Relikwie polskich franciszkanów, błogosławionych misjonarzy męczenników o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka z Limy w Peru zostały przekazane do kościoła pw. św. Błażeja w Summit.

  09 kwietnia 124
 • Francja: Droga Krzyżowa Polaków przy brzegu Morza Śródziemnego

  Na zachód od Cannes rozciąga się tuż przy brzegu Morza Śródziemnego, piękny masyw skalny Esterel, któremu skały boksytu nadają specyficzny kolor. Czerwony jak krew. W ostatnią sobotę, 6 kwietnia br. to właśnie tam odbyła się Droga Krzyżowa Polaków południowej Francji pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Kreta, chrystusowca, z Agay.

  09 kwietnia 112
 • Panama: Ikona Matki Bożej kontynuuje swoją pielgrzymkę przez parafie

  Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży od stycznia br. Ikona Matki Bożej Częstochowskiej odwiedza kolejne parafie w Archidiecezji Panamskiej.

  09 kwietnia 123
 • Polska: Droga Krzyżowa w intencji Polonii

  5 kwietnia, w przeddzień 10 rocznicy śmierci profesora Andrzeja Stelmachowskiego, założyciela i pierwszego prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” odbyła się msza św. w jego intencji w Kościele św. Anny w Warszawie.

  08 kwietnia 138
 • Portugalia: Polacy to drugi, po Hiszpanach, zagraniczny naród odwiedzający Fatimę

  Polacy byli w 2018 r. drugą po Hiszpanach zagraniczną nacją najczęściej przybywającą w zorganizowanych grupach do sanktuarium w Fatimie. To pierwszy raz, gdy pielgrzymi z Polski wyprzedzili Włochów, masowo odwiedzających to portugalskie miejsce kultu maryjnego.

  04 kwietnia 145
 • Francja: Uroczystości jubileuszowe sercanek

  Uroczystości jubileuszu 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (sercanek), 70 lat pobytu sióstr w Fouquières oraz ich przyszłych przenosin do regionu paryskiego, odbyły się w kościele Saint Vaast w Fouquières-lez-Béthune na Północy Francji. 

  03 kwietnia 139
 • Brazylia: Nowe miejsce kultu św. Jana Pawła II

  W sobote 30 marca na terenie parafii Contenda została uroczyscie poświęcona grota św. Jana Pawła II

  03 kwietnia 124
 • USA: Wizytacja w kościele św. Ferdynanda w Chicago

  Ostatnim punktem wizyty delegacji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" w Stanach Zjednoczonych była Msza św. W kościele św. Ferdynanda w Chicago oraz odwiedziny u proboszcza Ks. Zdzisława Torby.

  01 kwietnia 138
 • Francja: Koncert charytatywny - Golgota Trzeciego Tysiąclecia

  W sobotę 23 marca w kościele polskim w Aulnay sous Bois powierzaliśmy Bogu swoje troski, cierpienia, swoje krzyże, uczestnicząc w niezwykłej Drodze Krzyżowej.

  28 marca 139
 • USA: Bp A. Długosz na Polonijnym Kongresie Rodzin

  W dniach od 15 do 20 marca 2019 roku w Polskiej Misji Duszpasterskiej pw. Trójcy Świętej gościł ks. bp Antoni Długosz, emerytowany biskup Diecezji Częstochowskiej, który zwany jest „biskupem od dzieci.”

  25 marca 109
 • Australia: Polonijne rekolekcje w Adelajdzie

  Na progu Wielkiego Postu rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne w ośrodkach duszpasterskich księży Chrystusowców w Adelaide, SA. Tegoroczne rekolekcje prowadził ks. Prałat Stanisław Puchała, były proboszcz katedralny z Katowic

  20 marca 208
 • Francja: Wielkopostne rekolekcje księży chrystusowców

  W dniach 11-15 marca br. chrystusowcy z prowincji francusko-hiszpańskiej odbywali swoje doroczne rekolekcje w domu Polskiej Misji Katolickiej w La Ferté sous Jouarre.

  19 marca 199
 • Niemcy: Rekolekcje wielkopostne chrystusowców w Schönstatt

  Współbracia z prowincji św. Józefa po przeżytej pielgrzymce do Ziemi Świętej (w ramach dziękczynienia za 40 lat istnienia prowincji), w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu, od 11 do 15 marca 2019 roku, odbyli w Schönstatt rekolekcje wielkopostne. 

  18 marca 163
 • Francja: Spotkanie Młodzieży Polonijnej

  W dniach od 8 - 10 marca br. odbyło się Wielkopostne Spotkanie Młodzieży Polonijnej w La Ferte-sous-Jouarre (w domu Polskiej Misji Katolickiej pod Paryżem.

  12 marca 183
 • USA: Rekolekcje w Sanktuarium św.JP II w Los Angeles

  W dniach 8-10 marca br. w Santuarium św. Jana Pawła II odbyły sie rekolekcje wielkopostne, które poprowadził metropolita lwowski, osobisty sekretarz dwóch papieży: św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. 

  11 marca 174
 • RPA: Dzień skupienia dla polonijnych małżeństw

  Polska Parafia w Norwood (Johannesburg) prowadzona przez kapelana ks. Radosława Szymoniaka TChr zorganizowała 23 lutego br. Dzień Skupienia dla par małżenskich i rodzin. Spotkanie poprowadził ks. Sławomir Murawka TChr -duszpasterz polonijny ze Stanów Zjednoczonych.

  06 marca 195
 • Luksemburg: Peregrynacja Matki Bożej Kodeńskiej

   Od 8.12.2018 do 8.12.2019 obchodzimy w Prowincji Polskiej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ROK MATKI BOŻEJ KODEŃSKIEJ.

  05 marca 176
 • Anglia: Rekolekcje chrystusowców na Wyspach Brytyjskich

  W dniach  25-28.02 2019 r. chrystusowcy prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa posługujący na Wyspach Brytyjskich zgromadzili  się w The Hayes Conference Centre, w środkowej Anglii, na dorocznych rekolekcjach.

  05 marca 176


 • 0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  1. Wybierz kontynent
  Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

  Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

  ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
  tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

  BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649