loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Aktualności


 • Norwegia: Bierzmowanie młodzieży polonijnej w Stavanger

  W dniach od 6 do 9 czerwca bp Wiesław Lechowicz przebywał w Norwegii. Spotkał się z biskupem Oslo, następnie udzielił sakramentu bierzmowania 26 naszym rodakom w z Parafii Św.Svithun'a w Stavanger. 

  13 czerwca 101
 • Ukraina: 20-lecie powstania Domu Polskiego w Żytomierzu

  Dnia 2 czerwca 2019 r. w Żytomierzu odbyły się uroczystości z okazji 20-lecia powstania Domu Polskiego. Uroczystości zainaugurowała Msza Święta w katedrze św. Zofii odprawiona w intencji Polaków Żytomierszczyzny, z okazji jubileuszu placówki oraz w intencji śp. Longina Komołowskiego.

  12 czerwca 98
 • Irlandia: Polonijna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej

  8 czerwca br. odbyła się XIV Narodowa Polska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Knock pod hasłem: “Maryja działająca w mocy Bożego Ducha”. 

  11 czerwca 91
 • Argentyna: Uroczystość Bożego Ciała w Martin Coronado (Maciaszkowo) - ZAPROSZENIE

  Ojcowie Franciszkanie z Martin Coronado serdecznie zapraszają na Uroczystość Bożego Ciała, jaka odbędzie się w niedzielę 23 czerwca 2019 roku  w Maciaszkowie.

  10 czerwca 101
 • Belgia: 70 Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Scherpenheuvel (Montaigu) - ZAPROSZENIE

  Koordynator Duszpasterstwa Polskiego w Belgii serdecznie zaprasza do udziały w Jubileuszowej 70-tej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Scherpenheuvel dnia 10 czerwca br.

  14 maja 163
 • Węgry: Bierzmowanie młodzieży polonijnej

  W polskiej parafii w Budapeszcie, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 2 czerwca br. -  12 młodych osób przyjęło sakrament bierzmowania. Szafarzem tego sakramentu był ks. Ryszard Głowacki Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, który przybył wraz z ks. Zbigniewem Kutnikiem Ekonomem Generalnym.

  07 czerwca 84 2
 • Francja: Bierzmowania w polonijnych ośrodkach duszpasterskich

  W niedzielę 2 czerwca br. bp Wiesław Lechowicz udzielał sakramentu bierzmowania w trzech polonijnych ośrodkach duszpasterskich.

  06 czerwca 78
 • USA: Inauguracja PLL "LOT" na Florydzie

  Długo zapowiadane bezpośrednie połączenie Polskich Linii Lotniczych "LOT" z Warszawy do Miami 1 czerwca 2019 roku stało się faktem. Oficjalna inauguracja odbyła się w niedzielę, 2 czerwca w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Pompano Beach, FL.

  05 czerwca 91 2
 • Australia: Parafialny Bankiet Rodzinny w Essendon

  W sobotę, 25 maja, w wigilię obchodzonego w Polsce „Dnia Matki”, członkowie Komitetu Kościelnego i Koła Pań przy Polskim Sanktuarium Maryjnym w Essendon zaprosili rodaków na doroczny „Bankiet Rodzinny” do gościnnego Ośrodka Polskiego w dzielnicy Albion.

  05 czerwca 62
 • Polska: Święto Dziękczynienia za św. Jana Pawła II w Warszawie

  XII Święto Dziękczynienia odbywa się pod hasłem "Dziękujemy za Wielkich Pasterzy Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego"

  04 czerwca 81 3
 • Francja: Dzień Matki w parafii w Aulnay sous Bois

  26 maja 2019 r., w szóstą niedzielę wielkanocną sprawowana była uroczysta Eucharystia, podczas  której szczególnie dziękowano Bogu za dar Mamy w naszym życiu.

  05 czerwca 71
 • Francja: 144 Europejska Pielgrzymka Polaków do Lourdes

  W dniach od 29 maja do 1 czerwca, pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”, odbyła się Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes

  25 kwietnia 125
 • Niemcy: Polonijny odpust z kard. Mullerem w Monchengladbach

  Patronem PMK w Mönchengladbach jest św. Stanisław, biskup i męczennik. Choć jego wspomnienie liturgiczne przypadało na 8 maja, to odpust parafialny przeniesiony był na następującą po tej dacie niedzielę, czyli 12 maja

  29 maja 80
 • USA: Pierwszy Festiwal Polski w Las Vegas

  Pierwszy Polski Festiwal w Las Vegas, NV odbył się w sobotę, 18 maja 2019 roku na terenie Our Lady of Las Vegas Church. Organizatorem imprezy byli Polski Apostolat św. Jana Pawła II w Las Vegas oraz Our Lady of Las Vegas Parish

  29 maja 71
 • Grecja: Duszpasterstwo polonijne w Atenach

  Na zaproszenie oo. jezuitów prowadzących duszpasterstwo polonijne w Atenach, w niedzielę, 26 maja br. przybył ks. Wiesław Wójcik, dyrektor Instytutu  Duszpasterstwa Emigracyjnego, który spotkał się z ok. 900 naszymi Rodakami. 

  28 maja 79 3
 • Francja: 176 Pielgrzymka Polonii do Montmorency

  26 maja  odbyła się 176 Polonijna Pielgrzymka do Montmorency

  28 maja 68
 • Orędzie Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy 2019

  W tym roku przypada on 29 września i będzie obchodony po raz 105

  28 maja 86
 • Polska: Święcenia nowych duszpasterzy polonijnych

  Uroczystość święceń prezbiteratu i diakonatu to wielkie święto w zgromadzeniu Towarzystwa Chrystusowego

  22 maja 94
 • Czechy: Polonijne dziękczynienie za św. Jana Pawła II

  Polska Parafia Św. Jana Pawła II w Pradze, przy kościele św. Idziego oo. dominikanów, zorganizowała w niedzielę 19 maja br. już po raz piąty, w 99. rocznicę urodzin Papieża - Polaka, święto dziękczynienia.

  20 maja 96 4
 • Anglia: Bierzmowanie w parafii polonijnej w Manchester

  18 maja w parafii polonijnej w Manchester odbyła się uroczystość udzielenia bierzmowania 48 naszym rodakom. 

  27 maja 70
 • Australia: Łączność z Sanktuarium Miłosierdzia w Melbourne

  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zbudowane przez polską społeczność w Keysborough, stało się domem modlitwy nie tylko naszych Rodaków, ale także dla licznej grupy Australijczyków. 

  20 maja 87 2
 • Włochy: Polski kościół w Rzymie i hospicjum św. Stanisława

  Wokół kościoła i hospicjum św. Stanisława skupiało się zawsze życie rzymskiej Polonii, i tak jest do dziś - mówił kardynał Stanisława Dziwisz w Kościele św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Rzymie.

  16 maja 114
 • Węgry: Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

  W dniu 19 maja ( niedziela) o godz. 10.00 w Bazylice św. Stefana w Budapeszcie z udziałem polskiego i węgierskiego duchowieństwa odbyla się msza święta połączona z wprowadzeniem do Bazyliki relikwii św. Jana Pawła II.

  15 maja 132
 • Australia: Rekolekcje duszpasterzy polonijnych w Canberze

  W dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2019 Chrystusowcy z prowincji Australijsko Nowozelandzkiej odprawili swoje doroczne rekolekcje. 

  09 maja 106
 • Francja: Uroczystości fatimskie w parafii Miłosierdzia Bożego w Paryżu

  Uroczysta procesja fatimska odbyła się w czwartą niedzielę Wielkanocy – tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, 

  13 maja 86
 • Francja: Obchody stulecia polskiej emigracji w Lens

  W Dniu Flagi RP, w polskim kościele Milenium, zbudowanym w roku tysiąclecia chrztu Polski w Lens, zainaugurowano  obchody stulecia napływu polskiej emigracji na Północ Francji.

  08 maja 119
 • Brazylia: Msza Św. z okazji 150. rocznicy przybycia Polaków do Brazylii

  4 maja 2019 r. w Guarani das Missoes (stan Rio Grande do Sul) odbyła się uroczysta Msza św. upamiętniająca 150. rocznicę przybycia do Brazylii pierwszych polskich osadników.

  07 maja 115
 • Francja: Polonijne bierzmowanie w Nicei

   

  W dniu 5 maja Polska Parafia w Nicei świętowała Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – swój odpust parafialny. Uroczystościom odpustowym przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, który udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z tutejszej parafii. Po wspólnej modlitwie, na której zgromadzili się nasi rodacy Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji spotkał się tutejszą Polonią.

  06 maja 126
 • USA: Uroczystości polonijne 3 maja w Chicago

  Dla chicagowskiej Polonii zwieńczeniem celebracji majowych uroczystości patriotycznych jest wspólna niedzielna Eucharystia.

  06 maja 100
 • Niemcy: Polonijna pielgrzymka do Kevelaer

  4 maja br. odbyła się pielgrzymka Polaków  do  Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer w Niemczech. Eucharystii przewodniczył ks. bp Damian Bryl z Poznania.

  06 maja 188 2


 • 0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  1. Wybierz kontynent
  Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

  Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

  ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
  tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

  BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649