loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Aktualności


 • 2 dni temu, 2019-09-19 10
 • Jasnogórska Noc Czuwania 2019

  W 40 rocznicę Pierwszej Pielgrzymki św.Jana Pawła II do Ojczyzny zapraszamy Rodaków z kraju i z zagranicy w dn.18/19 października br. na 34 Jasnogórską  Noc Czuwania w intencji  polskiej emigracji i jej duszpasterzy.

  20 sierpnia 259 1 2
 • Litwa: Święto Matki Bożej Zielnej i Msza Święta odpustowa w Wilnie

  „Owoce pól i łąk – symbol dobra, którym Bóg obdarzył… Niech popłynie modlitwa jak zapach ziół…” – zwrócił się do wiernych wileński biskup Darius Trijonis, który poświęcił naręcza ziół i kwiatów przyniesionych do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wilnie w dniu maryjnego święta.

  19 sierpnia 45
 • USA: Pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy

  Ponad trzy tysiące wiernych przybyło pieszo do Amerykańskiej Częstochowy w niedzielę 11 sierpnia przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

  19 sierpnia 42
 • Australia: Pielgrzymka polonijna do Czarnej Madonny

  10 sierpnia Polonia z australijskich ośrodków duszpasterskich w Brisbane i Gold Coast pielgrzymowała do sanktuarium maryjnego Marian Valley w Canungra. 

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-08-23 44
 • Kanada: Polonijna Pielgrzymka do Midland

  W poniedziałek, 5 sierpnia wyruszyła 37. Piesza Polonijna Pielgrzymka do Sanktuarium Męczenników Kanadyjskich w Midland.

  19 sierpnia 41
 • Wielka Brytania: Pielgrzymka Polonii do Holywell i Pantasaph

  68. Pielgrzymka Polonii w Wielkiej Brytanii do Holywell i Pantasaph pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha. W 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Polski” odbyła w tym roku 21 lipca br. Przewodniczył jej ks. bp Wiesław Lechowicz.

  24 lipca 85 2
 • Polska: Nowy Zarząd Generalny Towarzystwa Chrystusowego

  Chrystusowcy zebrani na XIII Kapitule Generalnej wybrali 11 lipca 2019 roku, w święto św. Benedykta opata, nowego przełożonego generalnego. Został nim ks. Krzysztof Olejnik SChr, dotychczasowy prowincjał Prowincji pw. NSPJ w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii.

  12 lipca 157 2
 • Brazylia: Msza Święta na zakończenie Młodzieżowego Kongresu Polonii w Kurytybie

  W Kurytybie w Brazylii odbył się Kongres Młodzieży Polonijnej Ameryki Południowej. Uczestniczyli w nim młodzi Polonusi z Brazylii, Argentyny, Chile i Peru, a zostało ono zorganizowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” w dniach 3-7 lipca br.

  08 lipca 96 3
 • Ukraina: 26 Pielgrzymka z Kamieńca Podolskiego do Latyczowa

  W sobotę, 6 lipca, zakończyła się 26 Pielgrzymka z Kamieńca Podolskiego do Latyczowa. Do tego podolskiego Sanktuarium przyszli także pielgrzymi z innych miast i wsi, z Tomaszpola, z Chmielnickiego, z Baru, Żerynki, Winnicy.

  08 lipca 91 3
 • Kazachstan: Zakończenie duszpasterskiej posługi Towarzystwa Chrystusowego

  29 czerwca w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Czkałowie (obwód północno-kazachstański), odbyły się uroczystości odpustowe połączone z zakończeniem, po 28 latach, duszpasterskiej pracy naszego zgromadzenia. 

  08 lipca 103 7
 • USA: Nowa placówka księży chrystusowców w Chicago

  Decyzją arcybiskupa Chicago, JE Blase J. Cupicha od 1 lipca 2019 roku duszpasterstwo w parafii pw. św. Władysława w Chicago prowadzą księża z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

  08 lipca 95
 • USA: Pierwszy Polonijny Kongres Nowej Ewangelizacji

  27 czerwca rozpoczął się w Amerykańskiej Częstochowie (Doylestown, PA) Pierwszy Polonijny Kongres Nowej Ewangelizacji. Na weekendowe spotkanie w duchowej stolicy amerykańskiej polonii przyjechało prawie 500 osób z różnych części wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

  08 lipca 87
 • Kanada: Zakończenie posługi chrystusowców w Chatham

  W niedzielę, 30 czerwca 2019 roku, po niespełna 28 latach pracy, Towarzystwo Chrystusowce dla Polonii zakończyło swoją posługę w Chatham, ON (Kanada).

  04 lipca 104
 • Argentyna: Spotkanie z argentyńską Polonią w Maciaszkowie

  Przedstawiciele "Wspólnoty Polskiej" odwiedzili argentyńską Polonię w Maciaszkowie. W programie pobytu była Msza Św. odprawiona przez księdza Jacka Twaroga, Rektora Misji Katolickiej w Maciaszkowie.

  02 lipca 77 2
 • Polska: Przygotowanie księży do wyjazdu za granicę

  1 lipca w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski rozpocznie się po raz kolejny kurs dla księży, którzy po raz pierwszy wyjeżdżają do pracy z Polakami żyjącymi w różnych krajach Europy

  01 lipca 79
 • Watykan: Nowe uprawnienia dla kapelanów "ludzi morza"

  Do wzmożenia wysiłków na rzecz pomocy ludziom pracującym na morzu, którzy niejednokrotnie są wykorzystywani i stają się ofiarami ludzkiej zachłanności zachęcił Papież ich kapelanów i wolontariuszy z duszpasterstwa "Stella Maris".

  01 lipca 55
 • Niemcy: XVII Polonijne Spotkanie Młodych

   

  W sobotę 22 czerwca br. odbyło się w Concordii spotkanie młodzieży polonijnej, pod hasłem:„ŚwięTYmi bądźcie” 1P 1,16. Jest to największe polonijne wydarzenie roku, które gromadzi w Concordii młodzież z Niemiec, a także z Belgii i Holandii.

  26 czerwca 101
 • Brazylia: 85 lat polskiego kościoła w Porto Alegre

  Wspólnota polonijna przygotowuje się do uroczystego świętowania 85 lat istnienia świątyni dedykowanej Pani Jasnogórskiej 

  26 czerwca 80
 • Węgry: Dzień Polonii 2019 w Budapeszcie

  22 czerwca w Budapeszcie odbyły się obchody święta węgierskiej Polonii organizowane przez Ogólnokrajowy Samorząd Polski na Węgrzech, zwyczajowo w okolicy święta św. Władysława, od 1996 roku patrona osiadłych na Węgrzech Polaków.

  26 czerwca 69 3
 • Francja: Pielgrzymka Polaków do Sacre Coeur w Paryżu

  Pielgrzymka Polaków do Bazyliki Sacré-Coeur w Paryżu odbyla się w  piątek 21 czerwca br.  Mszy Świętej  w tej świątyni przewodniczył rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji, ks. Bogusław Brzyś

  24 czerwca 71 4
 • USA: Prezydent RP na polonijnym odpuście w San Jose

  Podczas spotkania z kalifornijską Polonią Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w kościele pw. Św. Brata Alberta w San Jose.

  24 czerwca 64
 • Australia: Zmarł ks. Ignacy Smaga TChr, długoletni duszpasterz na antypodach

  Z nadzieją Zmartwychwstania w Chrystusie informujemy, że dnia 18 czerwca 2019 r. w szpitalu w Blacktown odszedł do wieczności śp. ks. Ignacy Smaga, chrystusowiec, duszpasterz Polaków w Australii i Nowej Zelandii

  19 czerwca 157
 • Ukraina: Uroczystość Bożego Ciała w Żytomierzu

  Mszę świętą celebrował JE Claudio Gugerotti wraz z prowincjałem o.Daniil Botwin oraz proboszczami miejscowych parafii ks. Witaliem Bezszkurym, ks Wiktor Makowskim, Pawlo Szewczuk.

  24 czerwca 68 2
 • Wielka Brytania: Dni Młodych w Laxton Hall

  W dniach 14 - 16 czerwca odbyły się w Laxton Hall Dni Młodych. Ideą spotkania było zachęcenie młodych ludzi do lepszego poznania Pana Boga, odkrywania Jego obecności w swoim życiu i pogłębiania relacji z Nim

  18 czerwca 108 3
 • Polska: VIII Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych w Toruniu

  W niedzielę, 16 czerwca br. uroczystą Mszą Św. w katedrze toruńskiej zakończył się VIII Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych -„Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 170 nauczycieli z dwudziestu ośmiu państw świata. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego reprezentował ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu

  17 czerwca 83 5
 • Islandia: Relikwie św. Jana Pawła II do parafii w Asbru

  W dniach 2 i 3 czerwca 2019 r. katolicy w Islandii obchodzili 30. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do ich kraju. W uroczystościach związanych z tym wydarzeniem miały możliwość wziąć udział M. Ewa Kaczmarek, przełożona generalna, oraz s. Urszula Fabisiak, sekretarka Zgromadzenia.

  17 czerwca 136 3
 • USA: Prezydent RP w polskiej parafii w Houston

  Wieczorem 13 czerwca 2019 do parafii Our Lady of Czestochowa w Houston, TX  przybył Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz delegacją, która towarzyszy mu podczas sześciodniowej podróży po USA.

  17 czerwca 106 2
 • Holandia: Bierzmowanie w polskiej Parafii w Eindhoven

  W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wspólnota Parafii Polskiej pw. Miłosierdzia Bożego w Eindhoven przeżyła po raz pierwszy radość z przyjęcia sakramentu bierzmowania przez 50 naszych młodych Rodaków. 

  11 czerwca 133 3
 • Holandia: Pielgrzymka polonijna do sanktuarium w Heiloo

  W Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, 10 czerwca br.,  ks. Andrzej Szczepaniak TChr - proboszcz Polskiej Parafii pw. Świętego Ducha w Amsterdamie  zorganizował coroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Potrzebie, na którą przybyli Rodacy z wielu miejscowości w Holandii

  10 czerwca 115 6


 • 0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  1. Wybierz kontynent
  Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

  Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

  ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
  tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

  BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649