loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Panama: Odwiedziny Ikony Jasnogórskiej Pani

Wędrująca przez świat Ikona Matki Bożej Częstochowskiej w dniu 12 stycznia dojechała ze stolicy Panamy do Chitré. Jest to panamskie miasto położone u nasady półwyspu Azuero ok. 7 km od wybrzeża Zatoki Panamskiej (od strony Pacyfiku), oddalone od stolicy ok. 250 km – ok. 3 godz. autostradą.

Początkowo zatrzymała się w klasztorze św. Józefa ss. augustianek, które otoczyły Ją serdeczną adoracją. O godz. 17:00 młodzi Panamczycy procesyjnie przenieśli Ją do starej, pięknej katedry p w. Św. Jana Chrzciciela. O godz. 18:00 celebrowano uroczystą Mszę św. z tej okazji. Matka Boża Częstochowska czeka tam na przyjazd polskiej młodzieży, która pojawi się w kilku grupach po 13 stycznia. Po ich powitaniu Ikona będzie kolejno odwiedzać parafie, które będą gościć Polaków. 18-19 stycznia zaplanowano powrót Ikony z polską młodzieżą do stolicy Panamy. Ma być obecna na „Marifest”, Festiwalu Pieśni Maryjnych, który odbędzie się w parafii Nuestra Señora de la Esperanza (Matki Bożej Nadziei). W tej parafii proboszczem jest brat ks. Francesco Verara, szefa katolickiej telewizji FETV, na polecenie miejscowego arcybiskupa sprawującego funkcję kustosza Ikony na terenie Panamy. Festiwal ma się zakończyć 21 stycznia. Trwają pertraktacje na temat odwiedzin przez Ikonę MB Częstochowskiej na pokładzie „Daru Młodzieży”. Fregata na zacumować w porcie w Panamie w dniu 21 stycznia. Parafia św. Łukasza stara się o obecność Ikony w dniach od 22 – 25 stycznia. Tam właśnie będą odbywać się spotkania polskiej młodzieży, na zakończenie których swoją obecność zapowiedziała małżonka prezydenta Polski – Agata Kornhauser-Duda. 25 stycznia Ikona ma wrócić do kościoła oo. karmelitów p w. Nuestra Señora del Carmen w centrum Panamy. Od 22 – 27 stycznia będzie trwać Światowe Spotkanie Młodych z papieżem Franciszkiem. Za: www.odoceanudooceanu.pl0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649