loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Aktualności


 • 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

  27 września 2020 r. przeżywać będziemy w Kościele 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wśród migrantów znajduje się rzesza Polaków, przebywająca poza granicami naszego kraju. Dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencjach i w intencjach tych rodzin, które doświadczają ciężaru rozłąki z bliskimi osobami. Niech tej modlitwie towarzyszy pogłębienie naszej wrażliwości na potrzeby innych, a zwłaszcza na żyjących pośród nas migrantów.

  ponad tydzień temu, 2020-09-08 33
 • Francja: Rekolekcje dla księży z Polskiej Misji Katolickiej

  Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

  W poniedziałek 2 września w Domu PMK w Lourdes rozpoczęły się rekolekcje księży z Polskiej Misji Katolickiej we Francji. W rekolekcjach uczestniczy 60 księży, obecny jest rektor PMK we Francji ks. Bogusław Brzyś oraz przełożony prowincji francusko-hiszpańskiej chrystusowców ks. Zbigniew Wcisło.

  ponad tydzień temu, 2020-09-08 28
 • Kanada: Nowa parafia chrystusowców w Saskatoon

  Najnowsza parafia, która zostanie powierzona Towarzystwu Chrystusowemu dla Polonii posługującemu w Ameryce Północnej, znajduje się w Saskatoon, w Kanadzie. Od 15 sierpnia 2020 roku posługę duszpasterską rozpocznie tutaj ks. Richard Philiposki SChr.

  ponad tydzień temu, 2020-09-08 36
 • Węgry: Święto Polonii i odznaczenie dla Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie

  W tym roku nagrodę św. Władysława Ogólnokrajowy Samorząd Polski przyznał Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie

  03 lipca 132 7
 • Warszawa: Kurs dla księży wyjeżdżających do pracy wśród Polonii

  Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

  We wtorek 30 czerwca odbędzie się kurs propedeutyczny dla księży wyjeżdżających do pracy duszpasterskiej wśród polskich emigrantów. Specyfika duszpasterstwa polskojęzycznego, prawne aspekty duszpasterstwa emigrantów, oczekiwania świeckich oraz zagadnienia związane z integracją z Kościołem lokalnym i w środowiskach polonijnych – to tematy, które zostaną podjęte na kursie dla księży, który odbędzie się w formie telekonferencji.

  03 lipca 165
 • Watykan: Papież Franciszek na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – 29 września

  Chodzi nie tylko o migrantów

  16 maja 194
 • Słowo Bp W. Lechowicza do Polonii z okazji Uroczystości NMP Królowej Polski

  W dniu 3 maja o godz. 10.00 w Katedrze w Warszawie bp Lechowicz odprawi Mszę św. w intencji Polonii, która będzie transmitowana w TVP. "Niech Królowa Polski swoim miłującym spojrzeniem obejmie każdego i każdą z Was oraz zaniesie Wasze modlitwy do stóp Najwyższego Boga, przed którym stajemy w tym wyjątkowym czasie z pokorą, miłością i nadzieją" .

  29 kwietnia 225
 • Polska: beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego zawieszona!

  Postanowiliśmy, że przełożymy beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego na taki czas, kiedy będzie można ją zrobić w Warszawie w sposób godny, uroczysty, a równocześnie skromny – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, informując o decyzji w sprawie terminu beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

  29 kwietnia 212
 • Polska: beatyfikacja Sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego

  Z wielką radością i nadzieją oczekujemy na uroczystość beatyfikacji „Prymasa Tysiąclecia”, Sługi Bożego, kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się dnia 7 czerwca br. w Warszawie. Mam nadzieję, że nie zabraknie licznie reprezentowanej Polonii, tym bardziej, że ks. kardynał od 1964 roku pełnił funkcję

  25 kwietnia 282
 • Kościół wobec pandemii - zachęta do modlitwy

  Transmisje Mszy Świętych, koronki do Bożego Miłosierdzia, modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania pandemii oraz internetowe rekolekcje – to niektóre z inicjatyw podejmowanych przez Kościół w związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i na świecie. „Dzięki transmisjom, wierni z całej Polski, jak również Polacy za granicą mogą włączać się duchowo zarówno w świąteczną, jak i w codzienną modlitwę”

  24 marca 323
 • Niemcy: Spotkanie Młodzieży Polonijnej

  W dniach od 28 lutego do 1 marca odbyło się w Hagen w Niemczech Weekendowe Spotkanie Młodzieży Polonijnej pod hasłem „Moim życiem jest Chrystus”. Młodzież z Brukseli, z Londynu oraz różnych parafii w Niemczech przybyła, by wspólnie poprzez modlitwę oraz pracę warsztatową przygotować się na dobre przeżycie Wielkiego Postu. Gościem specjalnym spotkania był ks. biskup Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

  10 marca 273
 • Posiedzenie Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą

  100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacji kard. Wyszyńskiego, Kongres Młodzieży Polonijnej w Krakowie, Jasnogórska Noc Czuwania, II Polonijny Kongres Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin oraz 100. rocznica inauguracji duszpasterstwa emigracji polskiej – to tylko niektóre z tematów obrad Komisji KEP ds. Polonii i Polaków za Granicą. Miały one miejsce 21 lutego br. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w w Warszawie.

  22 lutego 265 4
 • Holandia:POLACY PRZEJMUJĄ MARIAKERK W BREDZIE

  Holendrzy coraz rzadziej chodzą do kościoła, a dla wielu Polaków, mieszkających w Holandii wiara wciąż odgrywa bardzo ważną rolę. Fakt, że Diecezja Breda wynajęła kościół Mariakerk tutejszej polskiej parafii, nie jest więc zaskakujący.

  10 lutego 325
 • Holandia: pierwsza rocznica ustanowienia Polskiej Parafii Miłosierdzia Bożego w diecezji Den Bosch oraz wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

  W niedzielę 2 lutego 2020 r., w święto Ofiarowania Pańskiego, w Polskiej Parafii Miłosierdzia Bożego w diecezji Den Bosch w Niderlandach odbyła się uroczystość upamiętniająca pierwszą rocznicę powołania jej do życia.

  07 lutego 217
 • Brazylia: uroczyste obchody z okazji 30-lecia założenia Braspolu

  Historia osadnictwa polskiego na południu Brazylii i powstających organizacji społeczno-religijnych jest bardzo bogata.

  07 lutego 265
 • Życzenia bpa Wiesława Lechowicza skierowane do Polonii

  Składając sobie życzenia w Wigilię Bożego Narodzenia, łamiemy się opłatkiem, przypominającym nam chleb, który na ołtarzu, dzięki mocy Ducha Świętego, staje się Ciałem Jezusa. Opłatek zatem wskazuje na Tego, który najlepiej nam życzy, czyli na Boga, który tak nas umiłował, że stał się człowiekiem. Trzymając w ręku opłatek, uświadamiamy sobie, że spełnienie naszych wzajemnych życzeń jest niejako w ręku Boga. W Nim bowiem „żyjemy, poruszamy się, i jesteśmy” (Dz 17,28).

  27 grudnia 2019r. 308
 • Brazylia: Spotkanie opłatkowe polonijnych misjonarzy

  Każdego roku w Domu prowincjalnym Towarzystwa Chrystusowego w Kurytybie odbywa się opłatek organizowany dla polskich i polonijnych duszpasterzy.

  20 grudnia 2019r. 283
 • Włochy: 70 lat posługi chrystusowców w Rzymie

  Chrystusowcy w Wiecznym Mieście

  20 grudnia 2019r. 383 5
 • Internetowe Rekolekcje Adwentowe

  Rzymskokatolicka Polska Parafia Diecezji Den Bosch pw. Miłosierdzia Bożego w EINDHOVEN - 
  Tradycyjnie, ks. Krzysztof Obiedziński SChr, obecnie pracujący w Polskiej Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Den Bosch zorganizował dla Polonii i nie tylko, Internetowe Rekolekcje Adwentowe.

  04 grudnia 2019r. 289
 • Australia: Obchody 60-lecia duszpasterskiej posługi Chrystusowców w Keysborough,

  W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough, niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczęły się obchody 60-lecia posługi chrystusowców w Australii.

  26 listopada 2019r. 357
 • Australia: 60 lat duszpasterskiej posługi chrystusowców

  W tym roku przypada oficjalnie 60 rocznica objęcia duszpasterstwa przez księży Chrystusowców w Australii. Aby uczcić tej jubileusz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Keysborough (Divine Mercy Shrine Keysborough) planowane są uroczystości z udziałem Bpa Lechowicza, Ambasadora i innych szacownych gości.

  26 listopada 2019r. 314
 • Nowa Zelandia: 75. rocznica przybycia polskich sierot

  Bp Wiesław Lechowicz z wizytą w Nowej Zelandii 
  W dniach 2 i 3 listopada odbyły się z udziałem miejscowej Polonii uroczystości w Wellington, stolicy Nowej Zelandii, w których uczestniczył bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

  12 listopada 2019r. 344
 • 34 Jasnogórska Noc Czuwania za polską emigrację i jej duszpasterzy

  34. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy zgromadziła z 18 na 19 października ponad 2 tys. osób. W roku jubileuszu 40-lecia pierwszej pielgrzymki do Polski św. Jana Pawła II szczególną modlitwą otoczone zostały rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną.

  19 października 2019r. 392 4
 • Jasnogórska Noc Czuwania 2019

  W 40 rocznicę Pierwszej Pielgrzymki św.Jana Pawła II do Ojczyzny zapraszamy Rodaków z kraju i z zagranicy w dn.18/19 października br. na 34 Jasnogórską  Noc Czuwania w intencji  polskiej emigracji i jej duszpasterzy.

  20 sierpnia 2019r. 934 1
 • USA: Koronacja Pani Jasnogórskiej

  W niedzielę, 6 października 2019 roku parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights, MI świętowała jubileusz 40-lecia swojego istnienia. 

  10 października 2019r. 368
 • Węgry: XXV Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej

  5 października, koncertem Eleni rozpoczęły się w Budapeszcie XXV Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej, których organizatorem jest Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech pw. św. Wojciecha i Polska Parafia Personalna.

  09 października 2019r. 346
 • 105. Dzień Migranta i Uchodźcy – 29.09.2019

  W niedzielę, 29 września 2019 r., w Kościele już po raz 105. obchodzony będzie Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Tegoroczne orędzie na Dzień Migranta i Uchodźcy Ojciec Święty Franciszek zatytułował: Chodzi nie tylko o migrantów.

  01 października 2019r. 299
 • Polska: Zebranie Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej

                         Zdjęcia- Zakopane: Rada Duszpasterska Europy Zachodniej

  Duszpasterstwo małżeństw i rodzin w środowisku emigracji polskiej były głównym tematem obrad Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej, które miały miejsce w Zakopanym w dniach 27–29 października 2019 r. 

  01 października 2019r. 304 6
 • Brazylia: 85 lat polskiego kościoła w Porto Alegre

  Niedziela 15 września 2019 r. dla Polonii w ponad półtoramilionowym mieście Porto Alegre (stolicy brazylijskiego stanu Rio Grande do Sul) miała szczególny charakter religijny.

  19 września 2019r. 388
 • Litwa: Święto Matki Bożej Zielnej i Msza Święta odpustowa w Wilnie

  „Owoce pól i łąk – symbol dobra, którym Bóg obdarzył… Niech popłynie modlitwa jak zapach ziół…” – zwrócił się do wiernych wileński biskup Darius Trijonis, który poświęcił naręcza ziół i kwiatów przyniesionych do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wilnie w dniu maryjnego święta.

  19 sierpnia 2019r. 417


 • 0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  1. Wybierz kontynent
  Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

  Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

  ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
  tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

  BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649