Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

">
loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Modlitwa w intencji Polonii i Polaków w kraju i poza jego granicami…

Pierwsze majowe dni to dni szczególne dla Polaków w kraju i na emigracji: dnia 3 maja świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja (w 2021 r. przypada rocznica okrągła, bo 230.) oraz obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski; z początkiem trzeciego tysiąclecia w dniu 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Jest to wezwanie, by wpleść w swoją osobistą modlitwę sprawy naszego państwa i narodu oraz wszystkich Polaków mieszkających zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, zapraszając do wspólnej modlitwy w intencji Polonii powiedział m.in.: „Przez wstawiennictwo Prymasa Tysiąclecia, [którego beatyfikacja odbędzie się we wrześniu 2021 r.], polecajmy Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich naszych rodaków w kraju i za granicą” i zaprosił do łączności modlitewnej z Jasną Górą – naszą duchową stolicą. W tym dniu bowiem o godz. 13.00 w kaplicy Cudownego Obrazu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Polonii, której będzie przewodniczyć Ksiądz Biskup. Jej transmisja odbędzie się w TVP Polonia. Tę Mszę koncelebrować będą m.in. nasi Współbracia: ks. Leszek Kryża SChr, który będzie modlić się w intencji naszych Rodaków na Wschodzie oraz ks. Wiesław Wójcik SChr, zawierzający Panu Bogu polonijne wspólnoty prowadzone przez chrystusowców..

Ponadto na Jasnej Górze w wieczór święta Królowej Polski odbywać się zaproponowana przez papieża Franciszka modlitwa w intencji ustania pandemii.

Za: Modlitwa w intencji Polonii i Polaków w kraju i poza jego granicami… (chrystusowcy.pl)0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649