loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

19/20 października 2012 r. „Mocno stój przy wierze ojców”

Fotogaleria

Rozmowy o emigracji

Media o Czuwaniu

Artykuły o Czuwaniu

 • 27 Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy 19/20.10.2012 r.
 • Tradycyjnie już od 27 lat Towarzystwo Chrystusowe wraz z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla organizuje na Jasnej Górze "Modlitewną Noc Czuwania w intencji polskiej emigracji i jej duszpasterzy".

  Na początku Roku Wiary 19/20 października br. (z piątku na sobotę) u stóp Matki i Królowej pragniemy z pielgrzymami - Rodakami, przybyłymi z wielu krajów, jak też razem z Wami - podziękować Bogu za dar chrztu świętego i przynależność do Kościoła katolickiego.

  Tegoroczne hasło naszego spotkania brzmi: "Mocno stój przy wierze ojców". Słowa te skierował nasz Założyciel, Sługa Boży Kardynał August Hlond Prymas Polski, do Rodaków na obczyźnie w 1931 r. W dalszej części jego listu czytamy: "Z Bogiem zawsze będzie Ci lżej i lepiej. Gdy przystąpią do Ciebie wilki w owczej skórze i kusić Cię będą, byś opuścił szeregi Kościoła, nie dawaj posłuchu fałszywym prorokom i trwaj przy świętej wierze." Jakże słowa te aktualne są dzisiaj dla nowej fali emigracyjnej, narażonej na zagubienie skarbu wiary w zsekularyzowanych środowiskach!

      Zapraszam więc Was, Kochani - którzy rozumiecie i partycypujecie w charyzmacie Towarzystwa Chrystusowego do podjęcia trudu pielgrzymowania na Jasną Górę.

       Ponadto informuję i zapraszam osoby starsze i chore do duchowego włączenia się w nasze Modlitewne Spotkanie poprzez Apel Jasnogórski - w piątek, 19 października oraz Mszę Świętą o północy, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wacława Depo - transmitowane przez TV Trwam, Radio Maryja i Radio Jasna Góra.

       Ta Wasza pielgrzymka serca potrzebna jest wszystkim tym, którzy troszczą się o to, "by żaden Polak nie zagubił się na obczyźnie".

  Już dziś dziękuję za trwanie razem na modlitwie.

  Z Chrystusowym pozdrowieniem i darem modlitwy

  ks. Wiesław Wójcik TChr

  Zobacz  PLAKAT

Nagrania Video

 

Nadesłane Przesłania0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649