Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Jasnogórska Noc Czuwania za emigrację - 19/20 X 2018 ZAPRASZAMY!

Home Publikacje o migracji Duszpasterstwo Polonii w Austrii, Niemczech i Szwajcarii

Duszpasterstwo Polonii w Austrii, Niemczech i Szwajcarii

Redaktor: ks. Jan Bartoszek wyd. Biblos 2011 r.

Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej opublikowało właśnie nowy modlitewnik poświęcony duszpasterstwu Polonii w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. To także informator o Mszach Świętych. w języku polskim.

Książka powstała z myślą o osobach wyjeżdżających na dłuższy czas do krajów niemieckojęzycznych.

W tej niewielkich rozmiarów książeczce zamieszczono adresy wszystkich miejsc, w których celebruje się Msze Święte w języku polskim i niemieckim, a także modlitwy, które, zdaniem autora, pomogą w przezwyciężeniu emocji, na jakie naraża się człowiek opuszczając kraj. Polak katolik, będąc na emigracji, właśnie w Kościele powinien znaleźć swój dom. Jak mówi ks. Paweł Płatek - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, znajdują się tam także   modlitwy codzienne i informacje, kto odpowiada za duszpasterstwo polskie w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. - W modlitewniku dużą część zajmuje liturgia Mszy Świętej w dwóch językach: w języku polskim i niemieckim ? dodaje.

Wydawnictwo Biblos ma także w ofercie podobne modlitewniki poświęcone duszpasterstwu Polonii we Francji a także w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii.