Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Papież Franciszek do Polaków Franciszek złożył Polakom życzenia wielkanocne

"Życzę Wam radosnej i świętej Wielkanocy i z serca wam błogosławię!"- powiedział papież do pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Wcześniej zachęcił ich do dobreg przeżycia Triduum Paschalnego.  więcej...

Oto słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków: 

Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, przygotujmy do wejścia w tajemnice męki, śmierci i zmartwychwstania Pana, które na nowo będziemy przeżywali podczas Triduum Paschalnego. Niech nam w tej duchowej podróży towarzyszy Najświętsza Maryja Panna. Niech wyjedna nam łaskę wewnętrznego zaangażowania w celebracje nadchodzących dni, aby nasze serce i nasze życie były nimi prawdziwie przemienione. Życzę Wam radosnej i świętej Wielkanocy i z serca wam błogosławię!

Papieską audiencję streścił po polsku ks. prał. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Dzisiaj Ojciec Święty podjął rozważanie na temat Triduum Paschalnego, które będziemy przeżywać od jutra. Dla wierzących są to najważniejsze dni roku liturgicznego. Stanowią celebrację pamiątki jednej wielkiej tajemnicy: śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Triduum rozpocznie się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, a zakończy nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Św. Paweł podsumowuje wydarzenie paschalne w następującym wyrażeniu: "Chrystus został złożony w ofierze jako nasza Pascha" (1 Kor 5,7). Dlatego "to, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe" (2 Kor 5, 17). A za pomocą innej syntetycznej formuły wyjaśnia, że Chrystus "został wydany za nasze grzechy i wskrzeszony z martwych dla naszego usprawiedliwienia" (Rz 4, 25). W Triduum Paschalnym pamięć tego podstawowego wydarzenia staje się celebracją pełną wdzięczności. Jest równocześnie przypomnieniem, że przez chrzest zmartwychwstaliśmy z Jezusem, a umarliśmy dla rzeczy i dla logiki świata; odrodziliśmy się jako nowe stworzenie.

W dzisiejszej audiencji udział wzięła między innymi pielgrzymi z Biura Podróży ITAKA.

Za: Tygodnik "Niedziela" / 28 marca 2018 r.