Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Jasnogórska Noc Czuwania za emigrację - 19/20 X 2018 ZAPRASZAMY!

Home Ciekawostki Napływ młodych migrantów katolików w Japonii

Napływ młodych migrantów katolików w Japonii

Do Japonii przybywa coraz więcej migrantów - katolików, którzy stają się dużym wyzwaniem dla tamtejszej wspólnoty Kościoła. W niektórych parfiach odprawiane są już Msze w innych językach.

Paweł Pasierbek SJ - Watykan

Kościół w Japonii staje się coraz bardziej wielonarodowy, szczególnie dzięki napływowi młodych katolików z Filipin i Wietnamu. Nie jest to łatwe doświadczenie, ale z drugiej strony wspaniałe wyzwanie dla naszego Kościoła - stwierdził pracujący tam misjonarz. O. Ignacio Martinez, Meksykanin dodał, że społeczeństwo japońskie się starzeje i choć z jednej strony starość niesie z sobą wielkie doświadczenie życiowe, to z drugiej napływ młodych katolików z innych krajów, o silnej, dynamicznej wierze wnosi nowego ducha, na którego trzeba się otworzyć.

Inny z pracujących tam misjonarzy, również Meksykanin, o. Antonio Camacho Munoz, przyznał, że Japonia jest krajem zasadniczo zamkniętym i nieufnym wobec obcokrajowców i z tego powodu przed wspólnotą Kościoła katolickiego otwiera się wielka praca, aby zrozumieć, jak ich przyjąć. W niektórych kościołach już rozpoczęto celebracje Mszy w innych językach.

Jako inny znak otwierania się Kościoła w Japonii o. Martinez podał ostatnie dwie nominacje biskupów. Po raz pierwszy ordynariuszem Tokio został Japończyk, który wcześniej przez lata pracował jako misjonarz w Afryce, a biskupem innej japońskiej diecezji (Naha) zostal Amerykanin, pracujący od lat w Japonii.

Za: Vatican News / 11 czerwca 2018 r.