Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki V Polonijne Forum W USA

V Polonijne Forum W USA

Drugi i ostatni dzień V Forum Polonijnego w "amerykańskiej Częstochowie". Konferencja jest poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, relacjom polsko-żydowskim oraz walce o dobre imię naszego kraju. O forum i obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz  i Tadeusz Antoniak (jeden z organizatorów obchodów).

Doroczna konferencja Polonii w Narodowym Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown odbywa się po raz piąty. Jej organizatorem jest Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej, w skład którego wchodzą działające w USA kluby Gazety Polskiej, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Kongres Polonii Amerykańskiej z New Jersey oraz lokalne organizacje.

Według Tomasza Sakiewicza walka o prawdę smoleńską połączyła patriotyczną Polonię. - Z jednej strony te uroczystości to jest możliwość, by spotkać się z tymi ludźmi i uczcić poległych. Z drugiej strony widać, że ta katastrofa rodzi tez dobre owoce, bowiem widać, że ludzie się zjednoczyli i chcą pamiętać. Od początku wśród Polonii panowało przekonanie, że doszło do zamachu i to nie był wypadek. Zaatakowanie samolotu z przywódcami państwowymi na pokładzie to akt wojny. Brak starań prezydenta USA o odzyskanie wraku Tupolewa to porażka Amerykanów i Polaków - mówił redaktor.

Jak zapowiadał Tadeusz Antoniak, główne uroczystości upamiętniające ludobójstwo katyńskie i tragedię smoleńską rozpoczną się na cmentarzu przy Sanktuarium. - Uroczystości zainauguruje przemarsz oddziałów weteranów, kadetów Pułaskiego, harcerzy, rodzin smoleńskich, komitetu honorowego, na czele, którego stoi Antoni Macierewicz. Przechodzimy pod pomnik, gdzie odbywa się apel smoleński, złożenie wieńców, przemówienia rodzin i byłego szefa MON. Następnie będzie msza święta, a potem część artystyczna oraz spotkanie z podkomisją smoleńską - powiedział gość Polskiego Radia 24.

Za: Polskie Radio  / 17 kwietnia 2018 r.

Msza św. przy grobie św. JP II

Transmisje i nagrania

Aplikacje mobilne

top_baner

 

Modlitwa w drodze

Drogowskazy Jana Pawła II

DekalogEmigracji_sw.JPII

Ciekawe strony

www.jasnagora

100 lat Fatimy

baner

Licznik odsłon

Odsłon : 3162534
Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości