Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki Spotkanie wicemarsz. Senatu z duchowieństwem w Grodnie

Spotkanie wicemarsz. Senatu z duchowieństwem w Grodnie

Wicemarszałek Senatu Maria Koc w trakcie wizyty na Białorusi spotkała się w Grodnie z Aleksandrem Kaszkiewiczem, biskupem diecezji grodzieńskiej oraz polską społecznością i lokalnymi władzami. Odwiedziła również klasztor serafitek w Spoćkiniach pod Grodnem, gdzie przekazała pomoc humanitarną.

Wicemarszałek Maria Koc uczestniczyła we mszy świętej w kościele w Spoćkiniach . Podziękowała miejscowej społeczności za pielęgnowanie polskości i wiary przodków. Następnie w trakcie spotkania z biskupem Aleksandrem Kaszkiewiczem rozmawiała o sytuacji diecezji grodzieńskiej , w tym możliwościach polskiego wsparcia przy odnawianiu zabytków sakralnych. Maria Koc była też gościem specjalnym konkursu Mistrz Ortografii zorganizowanego przez Związek Polaków na Białorusi nie uznawany przez miejscowe władze.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem wielkiej aktywności Związku Polaków na Białorusi w zakresie nauki języka polskiego. Kiedy tylko przyjadę do Grodna to zawsze dzieje się coś z udziałem nauczycieli i przede wszystkim dzieci i młodzieży które uczą się języka polskiego - powiedziała wicemarszałek Senatu.

Maria Koc podczas wizyty spotkała się również z Jeleną Bubienczyk, wicegubernator obwodu grodzieńskiego, z którą omawiała możliwości współpracy oraz sytuację polskiej mniejszości.

Za: Polskie Radio dla Zagranicy / 16 kwietnia 2018 r.

Msza św. przy grobie św. JP II

Transmisje i nagrania

Aplikacje mobilne

top_baner

 

Modlitwa w drodze

Drogowskazy Jana Pawła II

DekalogEmigracji_sw.JPII

Ciekawe strony

www.jasnagora

100 lat Fatimy

baner

Licznik odsłon

Odsłon : 3162556
Naszą witrynę przegląda teraz 135 gości