Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Jasnogórska Noc Czuwania za emigrację - 19/20 X 2018 ZAPRASZAMY!

Home Ciekawostki Piknik Polonijny w Emiratach Arabskich

Piknik Polonijny w Emiratach Arabskich

Polacy mieszkający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uczestniczyli dzisiaj w Pikniku Polonijnym. Po raz pierwszy mogli spróbować również specjałów polskiej kuchni - nowopowstała restauracja przygotowała kiełbaski, pierogi i zapiekanki.

Organizacja pikników to tradycja sięgająca do czasów powstania szkoły polskiej w Abu Zabi. 26 lat temu niewielka grupa mieszkających w Emiratach Polaków postanowiła cyklicznie organizować spotkania towarzyskie. Dla tamtych emigrantów była to jedyna okazja by spotkać się w większym gronie - podkreśla dyrektor szkoły Mariola Cieślik. Pikniki organizowane są tradycyjnie na początku grudnia gdy temperatura pozwala na przygotowanie zajęć sportowych i konkursów dla dzieci.
Po raz pierwszy na pikniku pojawiły się też stanowiska z polskim jedzeniem. "Nasza kuchnia staje się coraz bardziej popularna nie tylko wśród Polonii ale także smakoszy z różnych krajów, którzy nie mieli do tej pory szansy na spróbowanie polskich specjałów" - cieszy się Olimpia Siwik, właścicielka pierwszego stoiska z zapiekankami i pierogami.
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka i pracuje prawie 4000 Polaków.

Za: Polskie Radio dla Zagranicy /  4 grudzień 2017 r.