Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Jasnogórska Noc Czuwania za emigrację - 19/20 X 2018 ZAPRASZAMY!

Home Ciekawostki Prezydent RP z Rodakami w Grecji

Prezydent RP z Rodakami w Grecji

Polacy przybywający do Grecji w latach 80. byli przyjmowani przez Greków z życzliwością; była to w jakimś sensie odpowiedź na gest Polaków, którzy pod koniec lat 40. przyjęli Greków - mówił w Atenach na spotkaniu z Polonią Andrzej Duda. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe kilkunastu działaczom polonijnym, dziękując za budowanie w Grecji "dobrej marki Polski".

Andrzej Duda ocenił również, że do tej pory relacje Polski z Grecją nie były wystarczająco intensywne. Według niego Grecja - jeden z krajów członkowskich UE, rocznie odwiedzany przez prawie milion Polaków - powinna być w stałym rozkładzie wizyt najważniejszych przedstawicieli polskiego państwa. -  Trzeba te relacje bezpośrednie odbudowywać - podkreślił.

Prezydent poprosił Polaków o to, by świętowali w przyszłym roku 100. rocznicę odzyskania niepodległości tak, by Polskę było w Grecji widać. Zwrócił też uwagę na grecki akcent tej rocznicy. Przypomniał, że "Grecja była jednym z pierwszych państw, które uznały odrodzoną Rzeczpospolitą". Dodał, że w 2019 r. przypadać będzie 100. rocznica ustanowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Grecją. CAŁOŚĆ WYSTĄPIENIA >>

Wizyta Andrzeja Dudy jest pierwszą wizytą prezydenta w Grecji od 1998 r.

Za: prezydent.pl / 22 listopada 2017 r.