Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Jasnogórska Noc Czuwania za emigrację - 19/20 X 2018 ZAPRASZAMY!

Home Ciekawostki Klub "Gazety Polskiej" w Los Angeles

Klub "Gazety Polskiej" w Los Angeles

Warto podkreślić jak niezwykłe jest miejsce, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Klubu "GP" w Los Angeles - czyli w sanktuarium imienia Jana Pawła II. Właśnie tu wprowadzono pierwszy relikwiarz św. Papieża Polaka na kontynencie amerykańskim - powiedział portalowi niezalezna.pl redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Spotkanie inauguracyjne Klubu "GP" w mieście aniołów odbyło się w niedzielę po południu czasu lokalnego.

Warto podkreślić, jak niezwykłe jest miejsce, gdzie się spotkaliśmy. Właśnie tu wprowadzono pierwszy relikwiarz Jana Pawła II. A sanktuarium jest związane z Karolem Wojtyłą jeszcze z czasów, kiedy nie był Papieżem. Odwiedził go w 1977 r. niedługo przed wyborem. Przemawiał w sali, w której spotkał się Klub "GP". Ta sala była historyczną pamiątką, gdyż była zbudowana dla występów Polaków. Po raz pierwszy rozgłos jej przyniosły występy Poli Negri. To jest miejsce niezwykle historyczne - relacjonował niedzielne wydarzenie redaktor Sakiewicz.

Na otwarciu Klubu zebrało się ok. stu osób. Wśród nich nasz nowy szef Klubu "GP" z San Diego Andrzej Piotrowski. Mam nadzieję że niedługo uda nam się zrobić większe spotkanie. Był Maciej Rusiński, koordynator Klubów "Gazety Polskiej" na całą Amerykę [USA i Kanadę]. Był Tadeusz Antoniak, koordynator Klubów "Gazety Polskiej" na USA. I bardzo liczna delegacja Klubów z Filadelfii, z Chicago. Dojechał do nas poseł PiS Dominik Tarczyński, który dziękował "GP" za pomoc w zwycięstwie PiS i szczególnie Klubom "GP" - dodał naczelny "GP" i "GPC".

Była obecna pani wicekonsul Anna Dębecka-Budzisiak, która reprezentowała Polski konsulat w LA. Przybyli przedstawiciele Polonii, biznesu. Można powiedzieć, że taka śmietanka patriotycznej Polonii w LA. Był też Marcin Mazurowski z polskiego Ministerstwa Środowiska, ekspert Komisji Granic Szelfu Kontynentalnego ONZ. Opowiadał o temacie bardzo ludziom tu bliskim - o szelfie na Pacyfiku, który [w 1987 r.] dostała Polska w pobliżu wybrzeża Los Angeles. [O powierzchni ok. 75 tys. km kw.] Więc dzisiaj bliżej im do polskiego szelfu niż do kraju - zauważył Tomasz Sakiewicz.

Jak określił redaktor naczelny "Gazety Polskiej, "Klub ruszył z wielką werwą".

Zamierza w Hollywood i wśród braci amerykańskich bronić dobrego imienia Polski, które tutaj bardzo często jest wyszydzane, atakowane przez wrogów naszego kraju. Zamierzają się przede wszystkim zaangażować w akcje obrony dobrego imienia i promocji Polski w mieście w którym powstaje większość znanych filmów na świecie - powiedział.

Redaktor naczelny "GP" i "GPC" podkreślił również szczególny wkład w zjednoczeniu lokalnej Polonii proboszcza parafii, kustosza Sanktuarium św. Jana Pawła II ks. Rafał Dyguła.

Współpraca z Kościołem jest tu mocno jednocząca - dodał Tomasz Sakiewicz.

Za: niezależna.pl / 6 listopada 2017 r.