Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki VIII edycja konkursu "Być Polakiem"

VIII edycja konkursu "Być Polakiem"

Warszawska Fundacja "Świat na Tak" i Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" zorganizowały VIII już edycję konkursu "Być Polakiem".

Konkurs jest adresowany do młodych Polaków na całym świecie.

"Wybraliśmy konkurs jako formę zainteresowania młodych historią przodków, gdyż przede wszystkim interaktywny sposób zdobywania i przekazywania wiedzy odnosi skutek edukacyjny i emocjonalny" - mówi poseł Joanna Fabisiak, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konkursu "Być Polakiem" . Jak twierdzi "słuszność wyboru tej drogi dotarcia do młodzieży potwierdziło wielu uczestników Konkursu".

Na dowód powyższej tezy poseł Joanna Fabisiak przytacza fragment opinii, którą otrzymała od uczestniczki jednej z poprzednich edycji Konkursu - Zosi z Finlandii. Zosia, dziękując za Konkurs "Być Polakiem", przyznaje się, że bardzo trudno przychodzi jej uczenie się historii Polski, gdyż w szkole, do której uczęszcza, nie ma regularnych lekcji z tego przedmiotu. "A taki Konkurs inspiruje mnie do zainteresowania się jakimś wydarzeniem historycznym i zdobywaniem wiedzy na ten temat. Lepiej wtedy rozumiem historię mojej Polski" - pisze młoda Polka z Finlandii.

Tematy VIII edycji konkursu oscylowały wokół życia Polonii oraz Polaków. "Ich losy składają się na wspólną historię naszej Ojczyzny. Małe zdarzenia, przygody czy mniej lub bardziej dramatyczne decyzje, które musieli podejmować warte są przypomnienia i upamiętnienia" - mówi poseł Joanna Fabisiak, przypominając o tym, jakie piękne i romantyczne prace wpłynęły na Konkurs w 2012 roku, gdy jeden z tematów konkursowych brzmiał "Jak dziadek poznał babcię".

Z Joanną Fabisiak, posłanką, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Konkursu "Być Polakiem" oraz jego laureatami Weroniką Goszczyńską z Włoch i Vincentem Doggenem z Belgii oraz Kacprem Marcichowskim z Polski rozmawiała Halina Ostas.

Za: www.radiozagranica.pl