Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki IX Zlot Polonijny w Górnej Austrii

IX Zlot Polonijny w Górnej Austrii

Tegoroczny IX Zlot Polonijny w Górnej Austri odbył się przy sprzyjającej pogodzie i w przepięknej scenerii.

Gośćmi Zlotu byli: Poseł Sejmu RP Wojciech Ziemniak, Konsul Generalny Ambasady Polskiej w Wiedniu Aleksander Korybut-Woroniecki, Konsul Honorowy RP w Górnej Austrii-Christian Hofer, Prezydent Związków Zawodowych GA Johann Kalliauer, prezes ASKÖ Steg Linz Walter Hartl, przedstawicielka Związków Zawodowych-Sanja Sovic oraz Prezes Światowej Federacji Sportu Polonijnego Andrzej Kempa.

Dla polonijnej publiczności w części kulturalnej wystąpił Zespół Dziecięcy "Oberek" i austriacki zespół Eferdinger Gaudiplattler a dmuchana ślizgawka przyciągała do wspólnej zabawy najmłodszych polonusów. Konkurs na wybór Miss Polonii Lata 2017, wiąże się zawsze z gorącymi emocjami. W tym roku na 2-dniowy pobyt z osobą towarzyszącą w hotelu TEXAS na terenie Miasteczka Westernowego TWINPIGS w Żorach pojedzie Anna Chas, której urodę i umiejętności publiczność nagrodziła największą ilością punktów.

W ramach Igrzysk Polonijnych odbył się IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii z udziałem 7 drużyn, który stał pod znakiem niebywałej rywalizacji sportowej. Podczas przerw uczestnicy korzystali z dobrze zaopatrzonego bufetu z przemiłą obsługą. Największymi osiągnięciami poszczyciła się drużyna Polonii Rohrbach, która po raz pierwszy zdobyła Puchar Górnej Austrii. Tutaj trzeba nadmienić, że brała ona udział od początku z różnym skutkiem a w tym roku jej wytrwałość zaowocowała zwycięstwem. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Auto Ajan, na trzeciej pozycji - gospodarze turnieju Orzeł Linz. IV miejsce - Samarytanin Opole, V WKS Parzniczanka, VI miejsce - FC Grieskirchen, VII miejsce - Gwardia Rohrbach. Na miano Króla Strzelców zasłużył sobie Samir Mehmeti a najlepszym bramkarzem został Piotr Zibrita.

Dzieci podczas IX Igrzysk Polonijnych w Górnej Austrii zmagały się w 18 dyscyplinach sportowych. Nowością Igrzysk było wprowadzenie do kalendarza imprez 6 konkurencji zręcznościowych dla wszystkich grup wiekowych nagradzone medalami pamiątkowymi, które dostarczyły dzieciom dużo radości. Dmuchana ślizgawka była dla najmłodszego pokolenia polonusów niebywałą atrakcją, gdzie dzieci do końca imprezy mogły się wyszaleć. Podczas przerw uczestnicy mogli skorzystać z dobrze zaopatrzonego bufetu włącznie z lodami, gdzie przemiłe Panie wraz osobą od grylowania Grzegorzem zachęcały do gaszenia pragnienia.

Źródło: Wspólnota Polaków w Górnej Austrii

Za: "Wspólnota Polska" / lipiec 2017