Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Ciekawostki

Warsztaty nauczycieli polskich na Białorusi

Uroczystości polonijne w Argentynie

XIX Festiwal Przyjaźni z Kazachstanem

V Polonijne Forum W USA

Drugi i ostatni dzień V Forum Polonijnego w "amerykańskiej Częstochowie". Konferencja jest poświęcona rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, relacjom polsko-żydowskim oraz walce o dobre imię naszego kraju. O forum i obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz  i Tadeusz Antoniak (jeden z organizatorów obchodów).

Doroczna konferencja Polonii w Narodowym Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown odbywa się po raz piąty. Jej organizatorem jest Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej, w skład którego wchodzą działające w USA kluby Gazety Polskiej, Koło Przyjaciół Radia Maryja i Kongres Polonii Amerykańskiej z New Jersey oraz lokalne organizacje.

Według Tomasza Sakiewicza walka o prawdę smoleńską połączyła patriotyczną Polonię. - Z jednej strony te uroczystości to jest możliwość, by spotkać się z tymi ludźmi i uczcić poległych. Z drugiej strony widać, że ta katastrofa rodzi tez dobre owoce, bowiem widać, że ludzie się zjednoczyli i chcą pamiętać. Od początku wśród Polonii panowało przekonanie, że doszło do zamachu i to nie był wypadek. Zaatakowanie samolotu z przywódcami państwowymi na pokładzie to akt wojny. Brak starań prezydenta USA o odzyskanie wraku Tupolewa to porażka Amerykanów i Polaków - mówił redaktor.

Jak zapowiadał Tadeusz Antoniak, główne uroczystości upamiętniające ludobójstwo katyńskie i tragedię smoleńską rozpoczną się na cmentarzu przy Sanktuarium. - Uroczystości zainauguruje przemarsz oddziałów weteranów, kadetów Pułaskiego, harcerzy, rodzin smoleńskich, komitetu honorowego, na czele, którego stoi Antoni Macierewicz. Przechodzimy pod pomnik, gdzie odbywa się apel smoleński, złożenie wieńców, przemówienia rodzin i byłego szefa MON. Następnie będzie msza święta, a potem część artystyczna oraz spotkanie z podkomisją smoleńską - powiedział gość Polskiego Radia 24.

Za: Polskie Radio  / 17 kwietnia 2018 r.

Spotkanie posłów z Rodakami na Syberii

Spotkanie wicemarsz. Senatu z duchowieństwem w Grodnie

Polska wersja Vaticannews.va

Konferencja Re-Patria - zaproszenie

Powstanie parafia dla migrantów w Izraelu

70-lecie Stow. Polskich Kombartantów w Calgary

Para Przydencka i Marszalek Senatu z Polakami ze Wschodu

Konferencja o repatriacji do Polski

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" zaprasza na Konferencję Re-Patria podsumowującą dotychczasowe działania prowadzone przez władze państwowe w zakresie procedury repatriacyjnej oraz wypracowującą rekomendacje mające na celu usprawnienie i przyspieszenie dalszego procesu.

Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane wyniki badań na temat postrzegania zjawiska repatriacji w Polsce.

KONFERENCJA ODBĘDZIE SIĘ 17 KWIETNIA 2018

W SIEDZIBIE STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKA",

PRZY UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 64 W WARSZAWIE

Rejestracja trwa do 13 kwietnia.

W razie pytań prosimy o kontakt: 22 255 99 95 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wiecej: www.wielkipowrot.wspolnotapolska.org.pl

DO POBRANIA: Szczegółowy program Konferencji Re-Patria.

W latach 1997-2017 do Polski przybyło niewiele ponad 8 tys. Polaków mieszkających we wschodniej części Rosji oraz w krajach byłego ZSRR. Dopiero nowelizacja ustawy o repatriacji z maja 2017 roku sprawiła, że rozpoczął się realny proces repatriacji, który naprawia błędy i zaniechania w tym temacie. Dzieje się tak dlatego, że repatrianci otrzymują poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa w kraju przodków, począwszy od dachu nad głową, skończywszy na kursach językowych i zawodowych.

Założenia rządu zakładają zakończenie procesu repatriacji w ciągu najbliższych 10 lat i obejmą około 10 tys. osób. Dla porównania, kontyngent Niemiec zakładał powrót około 200 tys. osób rocznie (stopniowo zredukowany do 100 tys. aż do prawie całkowitego zamknięcia procesu repatriacji), kontyngent prowadzonej obecnie repatriacji do Rosji zakłada 100-300 tys. osób rocznie, kontyngent powracających do Kazachstanu to 50-100 tys. osób rocznie (łącznie repatriowano około miliona Kazachów).

Konferencja Re-Patria ma na celu podsumowanie dotychczasowych działań prowadzonych przez władze rządowe i samorządowe oraz wypracowanie rekomendacji. Zadaniem ich będzie usprawnienie dalszego procesu repatriacji. Dodatkowo podczas konferencji zostaną zaprezentowane wyniki badania opinii publicznej na temat postrzegania zjawiska repatriacji w Polsce.

Za: Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" / 4 kwietnia 2018 r.

V Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy

Spotkanie duszpasterzy polonijnych w Oslo

Świateczne tradycje w Argentynie

Uroczystość Patriotyczna w Buenos Aires

XXIII Zjazd Związku Polaków w Rzymie

O imigrantach i Kościele w Skandynawii

Obchody 100-lecia niepodległości w Australii

Polacy w Argentynie wracają do swoich korzeni

Dzień Polski w Lemont k. Chicago

Polskie uczelnie na targach edukacyjnych w Toronto

Więcej artykułów…

Msza św. przy grobie św. JP II

Transmisje i nagrania

Aplikacje mobilne

top_baner

 

Modlitwa w drodze

Drogowskazy Jana Pawła II

DekalogEmigracji_sw.JPII

Ciekawe strony

www.jasnagora

100 lat Fatimy

baner

Licznik odsłon

Odsłon : 3162430
Naszą witrynę przegląda teraz 217 gości