Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Jasnogórska Noc Czuwania za emigrację - 19/20 X 2018 ZAPRASZAMY!

Home Benedykt XVI do Polaków Benedykt XVI do Polaków: "TRWAJCIE MOCNI W WIERZE!"

Benedykt XVI do Polaków: "TRWAJCIE MOCNI W WIERZE!"

benedyktXVI_do_Polakow

Około 200 tys. wiernych pożegnało się z Benedyktem XVI na audiencji generalnej. Na Placu św. Piotra było co najmniej kilkanaście tysięcy Polaków. Papież ostatni raz pozdrowił ich po polsku i podziękował za wsparcie i sympatię.
Ojciec Święty, zwracając się do Polaków, w czasie swojej ostatniej Audiencji Generalnej, powtórzył hasło pielgrzymki do naszej ojczyzny: „Trwajcie mocni w wierze”.

- Witam serdecznie wszystkich Polaków – powiedział Benedykt XVI, którego słowa były przerywane licznymi oklaskami. - Ostatnia audiencja generalna jest okazją, by podziękować Bogu za nasze wspólne spotkania.

- Dziękuję za waszą obecność tu, w Rzymie, w minionych latach, za wspólną modlitwę, za wszelkie dowody bliskości, sympatii i pamięci – wyliczał Papież. - Dziękuję Bogu za pielgrzymkę do Polski na początku mojego pontyfikatu i serdeczne przyjęcie, jakiego doznałem – ponownie wyraził swoje podziękowanie, zwracając się do Polaków, Ojciec Święty.

- Mając wielkiego orędownika przed Bogiem – kontynuował Benedykt XVI - błogosławionego Jana Pawła II, trwajcie mocni w wierze! Proszę was nadal o modlitwę w mojej intencji i w intencjach Kościoła - zaapelował Ojciec Święty.