Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Jasnogórska Noc Czuwania za emigrację - 19/20 X 2018 ZAPRASZAMY!

Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Polska: Spotkanie Młodzieży Polonijnej w Poznaniu

Polska: Spotkanie Młodzieży Polonijnej w Poznaniu

W piątek 20 lipca 2018 roku w Morasku, w Domu Głównym Sióstr Misjonarek, rozpoczęło się VII spotkanie Młodzieży Polonijnej, w którym uczestniczy 54 młodych osób z krajów: Anglii, Belgii, Brazylii, Francji, Grecji i Niemiec.  więcej...

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest hasło "W drodze do Matki". Młodzież zjednoczona w modlitwie różańcowej poleca Polonię całego świata oraz rozważa wskazania papieża Franciszka na temat powołania do świętości w świecie współczesnym na podstawie Adhortacji Apostolskiej Gaudete et exultate.

Każdego dnia towarzyszy nam jedno z 8 Błogosławieństw, które papież Franciszek nazywa najlepszą drogą do świętości ukazaną przez Jezusa naszego Mistrza.

Na rozpoczęcie spotkania przybyła Matka Ewa Kaczmarek zapewniając młodzież o codziennej modlitwie płynącej z Moraska i każdej misjonarskiej wspólnoty w ich intencji. M. Ewa wręczyła młodzieży kolorowankę przygotowaną przez siostry misjonarki przybliżającą postać o. Ignacego Posadzego, który "Polaków po świecie szukał".

W drugim dniu spotkania gościliśmy o. Patryka Osadnika OMI - duszpasterza z Brukseli, który przewodniczył Mszy Świętej oraz wygłosił konferencję. Zachęcił w niej do tego, by powrócić do wieszania w naszych domach kropielnic z wodą święconą. W tym celu młodzież otrzymała kropielnice z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej oraz pobłogosławioną wodę.

Podczas pracy w grupach uczestnicy spotkania zastanawiali się nad nazwą, celami i zadaniami młodzieżowej grupy modlitewnej, która będzie duchowym wsparciem dla polskich emigrantów. Wyniki pracy prezentowali na przygotowanych plakatach.

Za: www.mchr.pl