Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Niemcy: Marszałek Senatu w PMK w Concordii

Niemcy: Marszałek Senatu w PMK w Concordii

Marszałek spotkał się 8 lipca br. z władzami Polskiej Misji Katolickiej w tym kraju oraz z Polonią. To część oficjalnej wizyty Marszałka Senatu w Niemczech. Polonijny Ośrodek Spotkań "Concordia" został kupiony w 1999 roku przez Polską Misję Katolicką i stał się jednym z centrów polskiej kultury w zachodnich Niemczech. Służy jako dom spotkań Polonii oraz miejsce wypoczynku dla dzieci i młodzieży o polskich korzeniach.  więcej...

W 2016 roku dzięki wsparciu niemieckiej Polonii przy ośrodku wybudowano kaplicę. Marszałek Stanisław Karczewski podziękował Polskiej Misji Katolickiej i Polonii za wkład w tworzenie tego miejsca. - Za tę długą i ciągłą budowę, tego co jest naszymi fundamentami, bardzo serdecznie dziękuję - powiedział.

Kościół w sercach Polonii był jest i będzie ważnym elementem Polskości. Dziękuje księżom i siostrom z ośrodka Polskiej Misji Katolickiej "Concordia" za to co robicie dla społeczności lokalnej i co pozwala na budowę PL wspólnoty na ważnych fundamentach - wierze, tradycji i języku!

Jak podkreślił dyrektor ośrodka ksiądz Marcin Maślak Polacy mogą odpocząć w ośrodku od problemów. - To jest dla nich kawałek ojczyzny, znajdują tu ostoję poprzez modlitwę i spotkanie. Ośrodek ma też na celu krzewienie polskiej kultury i tradycji - powiedział duszpasterz.

Spotkanie w Ośrodku Polonijnym "Concordia" było jednym z punktów oficjalnej wizyty Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego w Niemczech. Marszałek Senatu złożył też wieniec pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, która znajduje się w pobliżu ośrodka.

Polska delegacja od piątku odbywa spotkania polityczne z przedstawicielami niemieckich władz regionalnych oraz spotyka się z Polonią mieszkającą w Niemczech. Marszałek Senatu dziś odwiedzi jeszcze Koblencję oraz Frankfurt nad Menem.

Z ks. Marcinem Maślakiem, dyrektorem Ośrodka Polonijnego "Concordia" w Herdorf, rozmawiała Halina Ostas.

Za: Polskie Radio dla Zagranicy