Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Niemcy: XVI Polonijne Spotkanie Młodych 2018

Niemcy: XVI Polonijne Spotkanie Młodych 2018

Od 2002 roku w Concordii organizowane są Polonijne Spotkania Młodych. Młodzież polonijna mieszkająca w Niemczech raz w roku gromadzi się w dolinie Concordii, na swoim święcie młodości, by wspólnie modlić się, śpiewać, tańczyć, dzielić się doświadczeniem wiary oraz dać jej świadectwo.  więcej...

To największe polonijne wydarzenie roku, które gromadzi w Concordii ponad 2000 osób odbędzie się 23 czerwca 2018 r. Temu niepowtarzalnemu wydarzeniu na skale Europy, którego organizatorem jest ks. Bogdan Renusz TChr, proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Aachen, towarzyszyć będzie przedstawiciel episkopatu, ks. bp Rafał Markowski, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. Hasłem, na podstawie którego tworzone są nabożeństwa tematyczne, będą słowa z Apokalipsy św. Jana: " Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec", 

Polonijne Spotkania Młodych organizowane są od 2002 r. na wzór spotkań legnickich i początkowo miały na celu przygotować młodych do Światowego Spotkania Młodzieży w Kolonii w 2005 roku.

Gromadzą one młodzież pochodzącą z rodzin o polskich korzeniach, zamieszkującą głównie teren Niemiec. Spotkania o charakterze "open air" odbywają się na terenach zielonych Polonijnego Ośrodka Spotkań "Concordia". W ramach spotkań organizowane są koncerty młodzieżowych zespołów z Polski oraz zespołów polonijnych z Niemiec.

Program zawsze jest bardzo ciekawy. Młodzież przyjeżdża tutaj tylko na jeden dzień, ale doświadcza wielkiej siły i bogactwa wspólnoty, jedności wiary i odkrywa, że Chrystus i młodzi idą razem.

HISTORIA POLONIJNYCH SPOTKAŃ MŁODYCH

PROGRAM

11:30 ROZPOCZĘCIE SPOTKANIA I PREZENTACJA GRUP

12:45 KONCERT

13:30 NABOŻEŃSTWO

14:15 KONCERT

15:00 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

15:45 KONCERT

16:30 NABOŻEŃSTWO

17:15 KONCERT

18:00 MSZA ŚWIĘTA

19:45 KONCERT

20:15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU Z APELEM JASNOGÓRSKIM

Wydarzenie jest realizowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą w ramach projektu "Pod znakiem białego orła. Wspieranie polonijnego ruchu młodzieżowego w Niemczech, Lukxemburgu, Holandii i Belgii".

facebook