Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Francja: Pielgrzymka Polaków do Bazyliki Sacre Coeur

Francja: Pielgrzymka Polaków do Bazyliki Sacre Coeur

Jak co roku, w piątek 15 czerwca, Polacy mieszkający we Francji udali się z Narodową Pielgrzymką na wzgórze Montmartre do Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paryżu.  więcej...

Mszę Świetą koncelebrowało 24 kapłanów, pod przewodnictwem delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej Księdza Bpa Wiesława Lechowicza i Księdza Rektora PMK we Francji Bogusława Brzysia.

Świątynia była wypełniona przybyłymi, nawet z odległych zakątków, Polakami wśród których dużą grupę stanowiły dzieci pierwszokomunijne, młodzież, która niedawno przyjęła Sakrament Bierzmowania, organizacje polonijne oraz przedstawiciele wszystkich polskich parafii z Paryża i okolic.

Zawierzano  sprawy naszego narodu, polskich rodzin i obecnych na Eucharystii. Bazylika rozbrzmiewała polskim śpiewem i modlitwą. W kazaniu Ks. Bp Wiesław Lechowicz  przypomniał o historii powstania tego kościoła, a także kultu do Najświętszego Serca Pana Jezusa, który ukazał się św. Małgorzacie Marii Alacoque w XVll wieku.

Zwrócił też uwagę na podobieństwo tego przekazu do orędzia Bożego Miłosierdzia skierowanego do św. Faustyny.

Eucharystię zakończyła Adoracja Najświetszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, któremu ufamy i składamy dziękczynienie za wszelkie łaski, jakimi nas obdarza. Serce Jezusa - króluj nad nami.