Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Jasnogórska Noc Czuwania za emigrację - 19/20 X 2018 ZAPRASZAMY!

Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Kanada: 40-lecie polonijnej parafii w Mississauga

Kanada: 40-lecie polonijnej parafii w Mississauga

Parafia świętego Maksymiliana Kolbe w Mississauga w Kanadzie obchodziła w niedzielę, 10 czerwca, swój jubileusz. Jest to największa polonijna parafią na świecie, liczy ponad 40 tys. wiernych. Została powołana w 1979 roku. Posługują w niej misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.  więcej...

Mszy św., która byla transmitowana przez TV Trwam, przewodniczył prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kanadzie o. Alfred Grzempa OMI.

- Przede wszystkim zajmujemy się tym, aby ukazywać Boga emigrantom, aby pomagać Go dostrzec i odnaleźć tutaj na kanadyjskiej ziemi - podkreślał o. Alfred Grzempa OMI.

Praca misjonarzy oblatów w Kanadzie rozpoczęła się w 1841 roku. Duszpasterstwo polonijne skupia się tam głównie w Mississauga, Toronto, Brampton, Vancouver, ale także wielu innych kanadyjskich miastach.

- W tym wszystkim jest coś więcej. To wspólne przekonanie ludzi żyjących w tak różnych epokach, że prawdziwą wspólnotę można budować tylko wokół Kościoła - mówił podczas homilii o. Janusz Błażejak OMI, proboszcz parafii.

Na jubileuszu obecny był o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor i założyciel Radia Maryja dziękował posługującym w Kanadzie ojcom Oblatom i księżom Chrystusowcom za to, co robią dla tamtejszej Polonii. Zaapelował także do wiernych, aby wspierali to, co dobre.

- Do zwycięstwa zła, nie trzeba wiele. Wystarczy tylko, żeby tzw. dobrzy byli bierni [...]i to jest zwycięstwo zła. My katolicy musimy być czynni, musimy iść do przodu. Dlatego nasze zawołanie "Alleluja i do przodu". Nie poddawać się nawet, gdy będą na nas kłamać - akcentował Tadeusz Rydzyk CSsR.

Na uroczystości obecni byli także dyrektor centrali Radia Maryja w Toronto o. Jacek Cydzik CSsR i dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Za: Radio Maryja