Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl

Jasnogórska Noc Czuwania za emigrację - 19/20 X 2018 ZAPRASZAMY!

Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Francja: Polonijna pielgrzymka do Sanktuarium Cudownego Medalika

Francja: Polonijna pielgrzymka do Sanktuarium Cudownego Medalika

Polscy parafianie z Bagnolet i Saint Denis, lecz także z innych ośrodków duszpasterskich z regionu paryskiego (szczególnie dzieci pierwszokomunijne) bardzo entuzjastycznie odpowiedzieli na inicjatywę swojego duszpasterza, ks. Zbigniewa Wcisło TChr, by zorganizować wspólne świętowanie Dnia Matki u Maryi, Matki Bożej. Razem z nami modlił się przybyły z Poznania ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego, który wygłosił też okolicznościowe kazanie.  więcej...

Miejscem tego świętowania, a przede wszystkim modlitwy w intencji mam, stało się Sanktuarium Cudownego Medalika przy rue du Bac w Paryżu, a to modlitewne spotkanie i wspólne pielgrzymowanie odbywało się dokładnie w dniu Święta Matek w Polsce (i w wigilię tego święta we Francji). Maryi, naszej Matce i Królowej, Tej, która nami się opiekuje, z nami modli się i za nami oręduje zawierzaliśmy wszystkie mamy: dla żyjących (a także dla przyszłych mam) prosiliśmy o potrzebne łaski i obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych - za ich poświęcenie i trud włożony w nasze wychowanie prosiliśmy nagrodę wiecznego życia. Nasze wspólne spotkanie rozpoczęła Msza Święta, w czasie której znalazło się kilka wyjątkowych momentów podkreślających dzisiejsze święto: otóż każdy z uczestników u stóp ołtarza złożył zdjęcie swojej mamy, a ministranci przynieśli kwiaty. Śpiewy podczas liturgii wykonywał chór Totus Tuus oraz parafialna scholka dziecięca.

W słowie wprowadzenia do liturgii usłyszeliśmy "Matka..., mama..., mamusia... - na to słowo jakby serce zaczyna inaczej bić, bo to bodaj pierwsze słowo, które wypowiada dziecko: najpierw w swojej własnej mowie a potem jako już wyartykułowany dźwięk...", zatem pragniemy każdego dnia pamiętać o naszych mamach, lecz również o tatusiach i modlić się w ich intencji. W ten sposób chcemy wyrazić podziękowanie za miłość, trud i poświęcenie włożone w nasze wychowanie... Dlatego przychodzimy do Maryi, aby Jej wstawiennictwu zawierzać naszych rodziców, dziadków i wszystkich bliskich naszym sercom... I do modlitwy za siebie wzajemnie wszystkich czytających bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

Za: http://serafin.over-blog.fr/2018/05/dzien-matki-u-matki-na-rue-du-bac-w-kaplicy-cudownego-medalika.html