Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Watykan: Wiosenne Obrady Fundacji JPII

Watykan: Wiosenne Obrady Fundacji JPII

W Rzymie obradowała Fundacja Jana Pawła II. W spotkaniu wzięli udział prezesi kół i towarzystw Fundacji, w sumie 70 osób z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Obrady rozpoczął kard. Stanisław Ryłko, który przypomniał okoliczności powstania Fundacji Jana Pawła II oraz troskę polskiego papieża o formację młodzieży.  więcej...

Prezesi podzielili się następnie swoimi osiągnięciami oraz trudnościami. Jedną z nich jest bez wątpienia problem włączenia młodego pokolenia do Fundacji. Jednym z uczestników obrad był ks. Marek Raczkiewicz z Hiszpanii.

Duże wrażenie zrobiła prezentacja działalności Fundacji Jana Pawła II w Indonezji, która cieszy się dużą popularnością w tym kraju. Po raz pierwszy na zjeździe prezesów głos zabrali byli iobecni stypendyści Fundacji. W krajach zachodnich Fundacja działa głównie w środowiskach polonijnych, gdzie Jan Paweł II nadal pozostaje ważnym punktem odniesienia. Mówi ks. Jacek Bystron z Hamburga.

Uczestnicy zjazdu mogli zwiedzić Rzym oraz Castel Gandolfo i jego ogrody. Uroczysta Msza w tamtejszym Kościele Papieskim, której przewodniczył bp Józef Staniewski, zakończyła zjazd Fundacji Jana Pawła II.

Za: Vatican News

Msza św. przy grobie św. JP II

Transmisje i nagrania

Aplikacje mobilne

top_baner

 

Modlitwa w drodze

Drogowskazy Jana Pawła II

DekalogEmigracji_sw.JPII

Ciekawe strony

www.jasnagora

100 lat Fatimy

baner

Licznik odsłon

Odsłon : 3222482
Naszą witrynę przegląda teraz 444 gości