Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Kazachstan: Modlitwa 10 kwietnia w Karagandzie

Kazachstan: Modlitwa 10 kwietnia w Karagandzie

Z inicjatywy Pana Selima Chazbijewicza, Ambasadora Rzeczpospolitej Polskiej w Kazachstanie, we wtorek 10 kwietnia 2018 roku uczczono w Karagandzie pamięć ofiar katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem.  więcej...

W 8. rocznicę tego strasznego wydarzenia w Katedrze pw. Matki Bożej Fatimskiej Matki Wszystkich Narodów została odprawiona Msza św. w intencji osób, które zginęły w katastrofie oraz ich rodzin.

Mszę św. koncelebrował w języku polskim ks. prałat Janusz Potok proboszcz katedralnej parafii oraz ks. Grzegorz Burdyński proboszcz parafii pw. Maryi Matki Kościoła. W nabożeństwie wziął udział prezes KOSP Witalij Chmielewski, nauczycielka języka polskiego Wiesława Sobiszek, uczniowie języka polskiego oraz inni przedstawiciele tutejszej Polonii.

W homilii ks. Janusz nawiązał do strasznej śmierci osób z polskiej elity, które leciały na uroczystości związane z 70. rocznicą zbrodni dokonanej przez Sowietów na polskich oficerach w Katyniu. Tak jak ewangeliczne ziarno umiera, aby wydać plon, tak musimy mieć nadzieję, że ofiara tych ludzi przyniesie kiedyś plon obfity dla Polski i świata.

Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"

Za: Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"