Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Wydarzenia- 2018 r. Włochy: Odpust w Polskiej Misji Katolickiej w Bolonii

Włochy: Odpust w Polskiej Misji Katolickiej w Bolonii

11 lutego miał miejsce odpust  Polskiej Misji w Bolonii. Choć powtarza się rokrocznie, za każdym razem jest wyjątkowy. Przed Mszą Św. odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ostatnią część nowenny do bł. Ks. Michała Sopoćki. Uroczystość rozpoczęła się procesją.  więcej...

W procesji wzięły udział między innymi dwie pary w strojach krakowskchi góralskich niosąc relikwie I stopnia i portret Księdza Michała Sopoćki, które po zakończedniu procesji zostały umieszczone we wcześniej przygotowaną dekorację. Mszę św. ubogacił śpiew chóru, który pięknie wykonał  pieśni.

Nasz duszpasterz, ks. Tomasz Klimczak, na kazaniu zwrócił uwagę na szczegóły z życia, duchowość i wyjątkową  rolę w życiu Kościoła i naszego narodu, jaką odegrał Ks. Michał.

 Ks. Tomasz zaproponował chętnym podjęcie abstynencji alkoholowej na czas jednego roku. Na zaproszenie odpowiedziało wielu chętnych.

Do tych wyjątkowych przeżyć duchowych wierni zostali  przygotowani nie tylko przez 9-dniową nowennę do Ks. Michała. Ogromną rolę  w przygotowaniach do odpustu odegrała  s. Maja Martyniuk ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, założonego przez Ks. Michała i głoszącego  Orędzie Bożego Milosierdzia. Została ona zaproszona przez ks. Proboszcza i  pięknie przygotowała wiernych do uroczystości przyjęcia relikwii Ks. Michała.  Przedstawiła  piękne świadectwo o życiu i wartościach, którymi żył i  które głosił Ks. Michał. Opowiedziała też o jego licznych cierpieniach, które znosił z niewiarygodną cierpliwością.

Na końcu Mszy chętni parafianie mieli możliwość oddania czci relikwiom. Otrzymali też obrazki z pięknymi modlitwami za wstawiennictwem Ks. Michała. 

Za: mchr.pl