Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 USA: Opłatek Rodziny Radia Maryja w Chicago

USA: Opłatek Rodziny Radia Maryja w Chicago

Rodzina Radia Maryja w sobotę, 6 stycznia br., zgromadziła się na corocznym spotkaniu opłatkowym w południowej części Chicago. Nie zabrakło wspólnej modlitwy i śpiewania kolęd. Co roku Rodzina Radia Maryja gromadzi się na spotkaniach opłatkowych, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.  więcej...

Polonijne spotkanie Radiowej Rodziny odbyło się w miniony weekend w Chicago. Na spotkaniu obecny był także o. Jan Król oraz dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego - ks. Wiesław Wójcik TChr. Obecni wspólnie modlili się i śpiewali kolędy. Było także tradycyjne przełamanie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń. Dla rodaków, którzy musieli emigrować z Ojczyzny, Radio Maryja i TV Trwam - jak sami mówią - spełniają ważną rolę.

- Daje bardzo dużo, wypełnia lukę, której nie zapełniły wszystkie inne pozostałe media polskie i polonijne. Tak się popularnie mówi, że to jest "uniwersytet na uchodźstwie" - tłumaczy Jan Żółtek, przedstawiciel Polonii w Chicago.

- Radio Maryja czy TV Trwam są dla nas takimi znakami na niebie i nie tylko (...), gdzie możemy korzystać nie tylko z dobrych wiadomości, ale przede wszystkim z modlitwy - dodaje ks. Antoni Dziorek, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chicago.

- TV Trwam i Radio Maryja są ostoją patriotyzmu i prawdy. Jesteśmy dumni, że mamy taką telewizję i takie radio - podkreśla Leszek Ładziński z parafii św. Ferdynanda Chicago.

Polacy za granicą doceniają różnorodność programów zarówno w TV Trwam, jak i w Radiu Maryja.

- Jest chociażby transmisja z Jasnej Góry, są różnego rodzaju transmisje z uroczystości patriotycznych, kościelnych. To wszystko powoduje, że jest ta łączność między Polską tam nad Wisłą, skąd się wywodzimy i tutejszą Polonią. I tu nas nawet integruje - zwraca uwagę Jan Żółtek.

Relacja tutaj:

https://youtu.be/AwX_3n7MBrs

Za: Radio Maryja