Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Niemcy: Spotkanie młodzieży polonijnej w Concordii

Niemcy: Spotkanie młodzieży polonijnej w Concordii

W sobotę 25 czerwca, w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, odbyło się XIV Polonijne Spotkanie Młodych w polskim domu "Concordia" w Niemczech. Jego mottem były słowa: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony". Młodzież z Polskiej Misji Katolickiej w Würzburgu, a także z innych Misji, udająca się do Warszawy na Kongres Młodzieży Polonijnej oraz do Krakowa, w koszulkach z logo Światowych Dni Młodzieży przypomniała wszystkim o tym jakże ważnym wydarzeniu.  więcej...

Spotkaniu przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski z Gniezna. Młodzież odnowiła przymierze zawarte z Panem Bogiem w sakramencie Chrztu św., otrzymując białą chustę, symbolizującą szatę chrzcielną, a także namaszczona została nardowym olejem radości. Bardzo wiele osób skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania. Centralnym wydarzeniem była Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Wętkowski. W wygłoszonej homilii, nawiązując do 1050 rocznicy Chrztu Polski, ukazał znaczenie tego wspaniałego wydarzenia dla rozwoju naszej Ojczyzny i dla naszego życia.

Spotkanie w Concordii - dzielenie się swoją wiarą, modlitwa, śpiew i taniec dawały przedsmak tego, co czeka już niedługo wszystkich podczas Światowych Dni Młodzieży. Występ dwóch zespołów muzycznych "Siewcy Lednicy" i "Voluntate Dei" z PMK Leverkusen był bardzo cennym ubogaceniem spotkania.

Ks. Jerzy Sobota

Kamień węgielny pod kaplicę Bożego Miłosierdzia wmurowano 25 czerwca w ośrodku Polskiej Misji Katolickiej Concordia w Herdorf-Dermbach w Niemczech. Uroczystość wpisała się w doroczne spotkanie młodzieży. Tym razem, w roku obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski, odbyło się ono na miesiąc przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Od 2002 roku w Concordii organizowane są Polonijne Spotkania Młodych. Młodzież polonijna mieszkająca w Niemczech gromadzi się w dolinie Concordii, na swoim święcie młodości, by wspólnie modlić się, śpiewać, dzielić się doświadczeniem wiary oraz dać jej świadectwo.

Aktu wmurowania kamienia węgielnego pod kaplicę Bożego Miłosierdzia dokonał bp Krzysztof Wętkowski z Gniezna. Kamień pochodzi z Drzwi Świętych, które zostały zamurowane w rzymskiej bazylice św. Piotra za pontyfikatu św. Jana Pawła II na zakończenie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Został on stamtąd wyjęty tuż przed rozpoczęciem obchodzonego obecnie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

Budynek będzie miał charakter wielofunkcyjny, służąc zarówno do sprawowania nabożeństw, jak też jako miejsce spotkań, szkoleń czy konferencji. Ma powstać bardzo szybko. Jego poświęcenia dokona już 6 listopada b. r. nuncjusz apostolski w Niemczech abp Nicola Eterović.

lg/ rv

Radio watykańskie

Za: www.emigracja.episkopat.pl