Strona w przebudowie, przepraszamy za utrudnienia...
www.czuwanie.chrystusowcy.pl
Home Aktualności/Wydarzenia Aktualności 2017 Australia: Polonijne Boże Ciało w Adelajdzie

Australia: Polonijne Boże Ciało w Adelajdzie

W sześćdziesiąt dni po Wielkanocy, w czwartek, obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Australii jest ona przeniesiona na najbliższą niedzielę, stąd na Ulney liturgii tego dnia - 18 czerwca, wobec licznie zgromadzonych Polaków w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego - przewodniczył ks. Wiesław Wójcik TChr (Dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego), goszczący obecnie w Adelajdzie.  więcej...

Przedstawiciele parafii, dzieci, ubrani w polskie stroje ludowe przynieśli w procesji australijskie kwiaty, hostie i wino oraz kosz z siedmioma ewangelicznymi chlebami. Ksiądz Wiesław w kazaniu mocno podkreślał znaczenie Najświętszego Sakramentu w życiu każdego chrześcijanina. "Bóg stał się dla Ciebie chlebem, bo chce iść z Tobą, być na Twojej drodze - niezależnie od tego, jak bardzo pogmatwana może ona być.  Bóg chce być dla Ciebie, a przez Ciebie dla innych" - mówił kaznodzieja. "Dlatego zaproś Go dzisiaj ponownie do swego serca, bo jak mówi Jezus: Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba" -  zakończył rozważanie ks. Wiesław.

Przy wtórze trąb uroczysta procesja wyruszyła z kościoła, by ukazać głęboką wiarę w Boga żywego, obecnego w Eucharystii. Modląc się i słuchając śpiewanych Ewangelii przy każdym z czterech ołtarzy wokół kościoła, wierni dziękowali za ten Dar. Jak jest to już zwyczajem w wielu miejscach, podobnie i w tej wspólnocie na zakończenie procesji, pobłogosławione zostały chleby. Każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą choć mały kawałek "powszedniego chleba", by podzielić się nim z tymi, którzy z różnych powodów nie mogli przybyć na uroczystości, na znak "jedności, gościnnego przyjęcia i przebaczenia". Nie zabrakło także niesionych w procesji, jakże ważnych w tym roku, z racji jubileuszu objawień, figury Pani Fatimskiej i Matki Bożej Ludźmierskiej - Gaździny Podhala.

Marysia Thiele

Za: www3.tchr.org