loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

24 czerwca (2022)

X Światowe Spotkanie Rodzin, Rzym 2022

W dniach 22-26 czerwca 2022 roku odbywa się w Rzymie X Światowe Spotkanie Rodzin. W Spotkaniu bierze udział delegacja - Rodzin Polonijnych wraz z bp. Piotrem Turzyńskim, Delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W ramach Spotkań w Parafiach Rzymskich w piątek godz. 19.30 w Kościele Santa Maria in Portico in Campitelli odbędzie się „Wieczór Dziękczynienia”. Będzie to Koncert podczas którego wystąpią muzykujące rodziny z Polski i Rzymu, chór, zespół kameralny i soliści. Ponadto będzie można usłyszeć świadectwa i wspomnienie o Św. Janie Pawle II, który zainicjował Światowe Spotkania.

 

18 czerwca (2022)

Lublin: 50-lecie Ośrodka Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym

W sobotę 11 czerwca 2022 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia Ośrodka Badań nad Polonią i Duszpasterstwem KUL.

4 czerwca (2022)

Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes

W dniach od 25- 28 maja 2022 r. odbyła się Europejska Pielgrzymka Polonii do Lourdes. W programie pielgrzymki min. Msza św. międzynarodowa, udział w procesji Maryjnej, Msza Święta w Grocie Objawień i modlitwa za chorych, udział w procesji Eucharystycznej, pielgrzymka śladami św. Bernadetty, droga krzyżowa. Był to czas szczególnej modlitwy i dziękczynienia.

19 maja (2022)

Święcenia duszpasterzy emigracyjnych w Towarzystwie Chrystusowym

Święcenia prezbiteratu i diakonatu w roku 90-lecia istnienia Towarzystwa

2 maja (2022)

Bp Piotr Turzyński - do Polonii i Polaków za Granicą

Dzień Polonii i Polaków za Granicą jest okazją do budowania jedności z milionami Rodaków żyjącymi poza granicami Ojczyzny, a dla nich do budowania więzi z Macierzą. Jest to również okazja do modlitwy za Polonię i Polaków żyjących poza granicami naszego kraju – napisał bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w Słowie do Polonii i Polaków za granicą.

19 kwietnia (2022)

List bpa Piotra Turzyńskiego do Polonii

List Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej z okazji Świąt Wielkanocnych Anno Domini 2022

19 kwietnia (2022)

Życzenia bpa Piotra Turzyńskiego Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

 

  Życzenia bpa Piotra Turzyńskiego Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej  

Życzenia bp. Piotra Turzyńskiego z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego - Video

Za : https://opoka.news/zyczenia-wielkanocne-skierowane-do-polonii

Starsze wpisy...
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649