loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Francja: Uroczystości fatimskie w parafii Miłosierdzia Bożego w Paryżu

Uroczysta procesja fatimska odbyła się w czwartą niedzielę Wielkanocy – tzw. Niedzielę Dobrego Pasterza, 

: trójka naszych dzieci kroczyła jako fatimskie pastuszki, dźwięczne „Ave Maria , Gratia plena” odśpiewali uczniowie ze szkoły Quo Vadis, figurę Matki Bożej Fatimskiej ponieśli najstarsi spośród młodzieży a medytacje (autorstwa sługi bożego ojca Dolindo Ruotolo) i różaniec poprowadziła grupa przygotowująca się do sakramentu bierzmowania – który to sakrament w parafii, z udziałem ks. infułata Stanisława Jeża, zaplanowany został na Święto Zesłania Ducha Świętego.

Tradycja uroczystej procesji fatimskiej trwa w naszej parafii od 17 lat, zainicjowana przez ks. prałata Edwina Rzeszuto od razu spotkała się z serdecznym, „dziecięcym” entuzjazmem parafian. Sama figura została poświęcona jeszcze przez Św. Jan Pawła II i objechała całą Polskę i pół Polonii we Francji wraz z głoszącym rekolekcje księdzem prałatem, natomiast staraniem proboszcza ŚP Stanisława Jemioły pozyskane zostały relikwie trójki pastuszków z Fatimy. O uroczystość ceremonii dba od lat pani Jasia.

Pragniemy się podzielić z Wami tymi kilkoma zdjęciami jak i naszym świadectwem, że przesłanie Fatimy jest nadal aktualne.

O potrzebie modlitwy różańcowej w naszych czasach mówił zaraz po Mszy Świętej ks. proboszcz Wacław Szubert na konferencji poświęconej tej właśnie modlitwie, sam dając swoje prywatne świadectwo i wprowadzając nas w historyczny kontekst, rozwój i owoce różańca od Św. Dominika, poprzez Św. Piusa V – bitwę pod Lepanto i jej różańcowe zwycięstwo , encykliki Papieża Leona XIII, aż do świadectwa całkowitego zawierzenia Maryi Św. Jan Pawła II.

A ponieważ jest miesiąc maj – codziennie ( poza sobotą) obywają się w naszej parafii nabożeństwa majowe, na które Was wszystkich serdecznie zapraszamy na godz. 18.30 przed każdą Mszą Świętą w tygodniu i o 17.30h w niedzielę.

Za: polskifr.fr0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649