loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Francja: Droga Krzyżowa Polaków przy brzegu Morza Śródziemnego

Na zachód od Cannes rozciąga się tuż przy brzegu Morza Śródziemnego, piękny masyw skalny Esterel, któremu skały boksytu nadają specyficzny kolor. Czerwony jak krew. W ostatnią sobotę, 6 kwietnia br. to właśnie tam odbyła się Droga Krzyżowa Polaków południowej Francji pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Kreta, chrystusowca, z Agay.

Rozważania o męce i śmierci Chrystusa były odczytywane przez nasze dzieci i brzmiały szczególnie aktualnie. Poprzez czternaście kolejnych stacji, pragnęliśmy na nowo odnaleźć sens Drogi Krzyżowej i naszego chrześcijańskiego życia.

Maszerująca w zadumie za Krzyżem Chrystusa i naszym kapłanem grupa ponad 40 Polaków, dała licznie mijanym górskim przechodniom piękne świadectwo naszej chrześcijańskiej wiary.

Po rozważaniach Drogi Krzyżowej, udaliśmy się na wspólny obiad do Kościoła Saint Honorat w AGAY gdzie swoją posługę sprawuje  duszpasterz, ks. Zbigniew Kret TChr.

Droga Krzyżowa w tak pięknych okolicznościach przyrody była szczególnie niezwykłym przeżyciem i uświadomiła nam bliskość odkupieńczej śmierci Chrystusa i jego Zmartwychwstania, które miały  miejsce blisko 2000 lat temu na drugim brzegu Morza Śródziemnego.

Za: polskifr.fr

LIDIA MAILLET-WOZNIAK, LESZEK BADUREK0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649