loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Papież: naśladujcie odwagę i wierność św. Stanisława

“ Serdecznie pozdrawiam obecnych tu polskich pielgrzymów. Dziś Kościół w Polsce celebruje uroczystość swego wielkiego Patrona św. Stanisława Biskupa i Męczennika 

Papież Franciszek, zwracając się do Polaków podczas audiencji generalnej, wyraził pragnienie, by wierność ewangelicznym wartościom była dla całego narodu punktem odniesienia przy podejmowaniu decyzji i wyzwań.

Podczas spotkania z tysiącami wiernych w Watykanie w słowie do polskich pielgrzymów papież nawiązał do obchodzonej dziś przez Kościół w Polsce uroczystości świętego Stanisława, biskupa i męczennika, i nazwał go "wielkim patronem".

"Jego odwaga w Panu i wierność ewangelicznym wartościom duchowym i moralnym niech będzie dla was i dla waszego narodu punktem odniesienia w decyzjach i działaniach wobec wyzwań naszych czasów. Niech wam towarzyszy jego opieka i Boże błogosławieństwo"

- powiedział Franciszek.

W audiencji uczestniczyła delegacja samorządu województwa kujawsko-pomorskiego z marszałkiem Piotrem Całbeckim. Samorządowcy przybyli na spotkanie z papieżem w związku z obchodzonym 7 czerwca świętem województwa, którego patronem na mocy decyzji Franciszka jest święty Jan Paweł II. W tym roku przypada 20. rocznica wizyty polskiego papieża w Toruniu i Bydgoszczy.

 

Za: Vatican News / 8 maja 2019 r.0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649