loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Papież do Polaków: przeżywajmy Triduum Paschalne na chwałę Boga

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej życzył Polakom, by przeżywali dni Triduum Paschalnego w duchu miłości i przebaczenia. 

Tysiącom wiernych z całego świata papież mówił, że Bóg daje odwagę, by przebaczać innym.

Zwracając się do wiernych z Polski obecnych na audiencji na placu Świętego Piotra, papież Franciszek powiedział: - Drodzy bracia i siostry, przeżywajmy te dni Triduum Męki Pańskiej na chwałę Boga. To znaczy z miłością, powierzając się Ojcu w próbach i szukając w spotkaniu z Ojcem przebaczenia i odwagi przebaczenia.

- Zjednoczenie z cierpiącym Chrystusem, który tak nas umiłował, że dał za nas życie, niech nas prowadzi do chwały Jego zmartwychwstania - dodał papież.

W katechezie na temat Triduum Paschalnego zwrócił uwagę na znaczenie słów Jezusa w chwili ukrzyżowania: - Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią.

- Prawdopodobnie był to moment najostrzejszego bólu, gdy w nadgarstki i stopy Jezusa były wbijane gwoździe. Tutaj, u szczytu bólu, miłość osiąga swój punkt kulminacyjny: przychodzi przebaczenie, czyli dar do n-tej potęgi, który łamie krąg zła - podkreślił Franciszek.

Papież zachęcał wiernych do tego, by przystąpili do spowiedzi. - Po to, by naprawdę świętować Wielkanoc, nie tylko obrzędowo, ale także i życiem - podkreślił Franciszek.

- Bóg nam przebacza, ale daje też nam odwagę, abyśmy mogli przebaczać - dodał.

W papieskiej audiencji uczestniczyła 16-letnia szwedzka aktywistka Greta Thunberg, inicjatorka strajków szkolnych w obronie klimatu.

Za: polskieradio24.pl0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649