loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Papież do Polaków: Papież modli się za ofiary katastrofy lotniczej w Etiopii.

Papież Franciszek przekazał wyrazy głębokiego współczucia po katastrofie lotniczej, do jakiej doszło w pobliżu stolicy Etiopii, Addis-Abeby.

 

W telegramie kondolencyjnym podpisanym przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina Ojciec Święty zapewnił o modlitwie za ofiary z rożnych krajów i poleca ich dusze Łasce Bożej. Rodzinom ofiar i wszystkim okrytym żałobą papież przekazał serdeczne wyrazy współczucia i zapewnił, że prosi Boga o błogosławieństwo dla nich oraz o pociechę i siły. Papieskie kondolencje opublikowano 11 marca w Watykanie.

 

Polacy wśród ofiar

Samolot etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines rozbił się 10 marca krótko po starcie w Addis-Abebie. Zginęło 157 osób – wszyscy pasażerowie oraz załoga, m.in. dwaj Polacy.

Jednym z nich jest wieloletni pracownik polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jeden z tych Polaków to pracownik ministerstwa spraw zagranicznych. Jest to dla nas ból jako ministerstwa, że pożegnaliśmy naszego wieloletniego kolegę, który zginął śmiercią tragiczną w czasie wykonywania obowiązków służbowych – przekazała w poniedziałek w rozmowie z dziennikarzami rzeczniczka MSZ, Ewa Suwara.

Jak dodała, drugą z ofiar katastrofy lotniczej jest „osoba małoletnia posiadająca obywatelstwo polskie oraz kenijskie”. Poszkodowani nie byli ze sobą spokrewnieni.

Na pokładzie była liczna grupa pracowników organizacji ONZ-owskich, dzieł pomocy oraz duchowni.

Wśród ofiar jest austriacki ksiądz ewangelicki, który jako delegat Światowej Rady Kościołów udawał się na konferencję ONZ do Nairobi. Potwierdzono też śmierć katolickiego zakonnika kenijskiego z zakonu misjonarzy z Mariannhillczterech pracowników amerykańskiego odpowiednika Caritas – Catholic Relief Services oraz słowackiej dziennikarki prowadzącej afrykański projekt Akcji Kolędników Misyjnych.

Za: pl.aleteia.org / 10.03.20190 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
0 Ameryka Północna
1. Wybierz kontynent
Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649