loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

Ojciec Święty Franciszek do Polaków


 • Papież do Polaków: przeżywajmy Triduum Paschalne na chwałę Boga

  Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej życzył Polakom, by przeżywali dni Triduum Paschalnego w duchu miłości i przebaczenia. 

  5 dni temu, 2019-04-17 9
 • Franciszek do Polaków: niech Wielki Tydzień będzie czasem miłosierdzia i łaski

  „Nie to będzie czas miłosierdzia i łaski dla was i waszych bliskich” – powiedział Ojciec Święty do pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej odnosząc się do Niedzieli Palmowej i uroczystości Wielkiego Tygodnia.

  ponad tydzień temu, 2019-04-10 10
 • Papież do Polaków: módlcie się o dar braterstwa

  Zwracając się do Polaków obecnych na placu św. Piotra Papież przypomniał swą podróż do Maroka oraz zachęcił ich, aby czas Wielkiego Postu wykorzystali na szczególną modlitwę o dar braterstwa.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-03 18
 • Papież przypomniał o mocnych więzach Polski z Watykanem

  Franciszek przypomniał o 100-leciu wznowienia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-03-27 21
 • Papież do Polaków: niech św. Józef będzie dla was wzorem

  Papież Franciszek wskazał Polakom św. Józefa, jak wzór do naśladowania.

  ponad 2 tygodnie temu, 2019-03-25 21
 • Papież do Polaków: odmawiajcie „Ojcze nasz”

  W czasie audiencji Papież pozdrowił także Polaków i zachęcił ich do częstego odmawiania modlitwy „Ojcze nasz” oraz pamiętania o biednych i zagubionych

  16 marca 22
 • Papież do Polaków: Papież modli się za ofiary katastrofy lotniczej w Etiopii.

  Papież Franciszek przekazał wyrazy głębokiego współczucia po katastrofie lotniczej, do jakiej doszło w pobliżu stolicy Etiopii, Addis-Abeby.

  16 marca 26
 • Papież do Polaków: odczytujmy sens życia w paschalnym świetle

  Zwracając się w czasie audiencji ogólnej do Polaków Papież zachęcił ich do odczytywania sensu życia w świetle męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

  07 marca 26
 • Papież do Polaków: bądźcie wytrwali i ufni

  Papież zachęcił Polaków do wytrwałości w modlitwie i ufności. Mówił o tym pozdrawiając wiernych przybyłych na audiencję środową.

  28 lutego 30
 • Papież do Polaków: nic nie ugasi miłości Boga

  Po środowej katechezie Papież Franciszek zwrócił się z pozdrowieniem do Polaków obecnych na audiencji w Auli Pawła VI. Życzył, aby nigdy nie zabrakło nam poczucia miłości Ojca.

  20 lutego 33
 • Papież do Polaków: odmawiajcie „Ojcze nasz”

  W czasie audiencji Papież pozdrowił także Polaków i zachęcił ich do częstego odmawiania modlitwy „Ojcze nasz” oraz pamiętania o biednych i zagubionych.

  14 lutego 38
 • Papież Franciszek zachęcił Polaków, by pamiętali o potrzebujących

  „Pamiętajcie nie tylko o sobie i bliskich, ale także o ludziach nieznanych, zagubionych, zapomnianych, żyjących gdzieś daleko, którzy może bardziej od was potrzebują dobra, pokoju ducha, sprawiedliwości i zrozumienia” - powiedział Ojciec Święty pozdrawiając Polaków podczas środowej audiencji ogólnej.

  13 lutego 33
 • Papież do Polaków: poprzez swoje „fiat” Maryja wpłynęła na losy świata

  Pozdrawiając pielgrzymów z Polski przybyłych na audiencję środową Papież Franciszek nawiązał do Światowych Dni Młodzieży. Wskazał, że stanowiły one wielkie święto dla Panamy oraz znak nadziei dla całej Ameryki Łacińskiej naznaczonej wieloma dramatami.

  30 stycznia 47
 • Papież do Polaków: nie zapominajcie o potędze modlitwy

  Pozdrawiając obecnych na audiencji pielgrzymów z Polski, Papież wezwał ich, aby nie zapominali o potędze modlitwy, a ufając Bogu zrozumieją sens dziejących się rzeczy.

  09 stycznia 69
 • Papież do Polaków: niech Pan obdarzy was wszelkimi łaskami

  W czasie pierwszej audiencji ogólnej w nowym, 2019 r., Papież pozdrowił także Polaków zawierzając ich opiece Matki Najświętszej.

  03 stycznia 65
 • Papież Franciszek do Polaków

  30 października 2018

  14 grudnia 2018r. 83


 • 0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  1. Wybierz kontynent
  Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

  Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

  ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
  tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

  BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649