loading...

Wpisz miasto w którym przebywasz,
aby odnaleźć Mszę Świętą w języku polskim.

Zamknij wpis

PAPIEŻ FRANCISZEK DO POLAKÓW


 • Papież do Polaków: dawajcie przykład wrażliwości i hojności

  W pozdrowieniach skierowanych do pielgrzymów przybyłych na audiencję środową Papież nawiązał do osoby upośledzonej dziewczynki, która podczas katechezy podeszła do niego.

  23 sierpnia 2019r. 734
 • Papież do Polaków: brońcie życia i służcie mu

  Zwracając się do obecnych na placu św. Piotra Polaków, Papież wezwał ich do modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia aż po naturalną śmierć

  04 lipca 2019r. 688
 • Franciszek do Polaków: Pamiętajcie, że Chrystus was kocha

  "Chrystus żyje nieustannie; kocha nas, ofiaruje nam siebie, jako źródło miłosierdzia, przebaczenia, odkupienia" - przypomniał Ojciec Święty pozdrawiając pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie.

  26 czerwca 2019r. 758
 • Franciszek zachęcił Polaków do ożywienia kultu eucharystycznego

  Do ożywienia wiary w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii zachęcił Ojciec Święty pozdrawiając pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji generalnej.

  19 czerwca 2019r. 732
 • Papież do Polaków: Franciszek wezwał Polaków do obrony życia

  Pozdrawiając pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji generalnej Ojciec Święty podziękował Polakom za udział w niedzielnych Marszach dla Życia i zachęcił do modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego, o zachowanie wartości ewangelicznych i rodzinnych.

  12 czerwca 2019r. 792
 • Papież do Polaków: otwórzmy serca na działanie Ducha Świętego

  Pozdrawiając przybyłych na audiencję ogólną pielgrzymów z Polski Papież podziękował za duchowe wsparcie podczas ostatniej pielgrzymki do Rumuni. Przypomniał też o zbliżającej się uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

  05 czerwca 2019r. 768
 • Papież zawierzył Polaków opiece Maryi

  Ojciec Święty zawierzył Pokazów opiece Maryi Wspomożycielki Wiernych. Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję ogólną zachęcił do modlitwy za polskie rodziny.

  23 maja 2019r. 781
 • Franciszek do Polaków: módlcie się, by wypełniła się wola Boga

  „Módlmy się do Ojca niebieskiego za nas, za nasze rodziny, za Kościół i za całą ludzkość, aby dla wszystkich wypełniała się Jego zbawcza wola”- zachęcił Ojciec Święty pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

  22 maja 2019r. 802
 • Franciszek do Polaków: Odmawiajcie różaniec i proście o nawrócenie

  Do podjęcia polecenia Matki Bożej z Fatimy, by odmawiać różaniec i pokutować za grzechy zachęcił Ojciec Święty pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

  15 maja 2019r. 830
 • Papież: naśladujcie odwagę i wierność św. Stanisława

  “ Serdecznie pozdrawiam obecnych tu polskich pielgrzymów. Dziś Kościół w Polsce celebruje uroczystość swego wielkiego Patrona św. Stanisława Biskupa i Męczennika 

  08 maja 2019r. 759
 • Franciszek do Polaków: niech was wspiera Maryja, Królowa Polski

  „Módlcie się za Kościół, Ojczyznę, o pokój w świecie. Niech Maryja, Królowa Polski, której Uroczystość przypada pojutrze, wspiera was i prowadzi” – powiedział Ojciec Święty do pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

  02 maja 2019r. 816
 • Papież do Polaków: bądźcie świadkami Zmartwychwstałego

  Do świadectwa wiary, które budzi serca wątpiących wezwał Papież Polaków obecnych na audiencji ogólnej. Przypomniał, że rezurekcyjne bicie dzwonów wskazuje na Chrystusa zmartwychwstałego, obecnego wśród nas.

  25 kwietnia 2019r. 822
 • Papież do Polaków: przeżywajmy Triduum Paschalne na chwałę Boga

  Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej życzył Polakom, by przeżywali dni Triduum Paschalnego w duchu miłości i przebaczenia. 

  17 kwietnia 2019r. 771
 • Franciszek do Polaków: niech Wielki Tydzień będzie czasem miłosierdzia i łaski

  „Nie to będzie czas miłosierdzia i łaski dla was i waszych bliskich” – powiedział Ojciec Święty do pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej odnosząc się do Niedzieli Palmowej i uroczystości Wielkiego Tygodnia.

  10 kwietnia 2019r. 819
 • Papież do Polaków: módlcie się o dar braterstwa

  Zwracając się do Polaków obecnych na placu św. Piotra Papież przypomniał swą podróż do Maroka oraz zachęcił ich, aby czas Wielkiego Postu wykorzystali na szczególną modlitwę o dar braterstwa.

  03 kwietnia 2019r. 808
 • Papież przypomniał o mocnych więzach Polski z Watykanem

  Franciszek przypomniał o 100-leciu wznowienia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską.

  27 marca 2019r. 776
 • Papież do Polaków: niech św. Józef będzie dla was wzorem

  Papież Franciszek wskazał Polakom św. Józefa, jak wzór do naśladowania.

  25 marca 2019r. 779
 • Papież do Polaków: odmawiajcie „Ojcze nasz”

  W czasie audiencji Papież pozdrowił także Polaków i zachęcił ich do częstego odmawiania modlitwy „Ojcze nasz” oraz pamiętania o biednych i zagubionych

  16 marca 2019r. 632
 • Papież do Polaków: Papież modli się za ofiary katastrofy lotniczej w Etiopii.

  Papież Franciszek przekazał wyrazy głębokiego współczucia po katastrofie lotniczej, do jakiej doszło w pobliżu stolicy Etiopii, Addis-Abeby.

  16 marca 2019r. 879
 • Papież do Polaków: odczytujmy sens życia w paschalnym świetle

  Zwracając się w czasie audiencji ogólnej do Polaków Papież zachęcił ich do odczytywania sensu życia w świetle męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

  07 marca 2019r. 795
 • Papież do Polaków: bądźcie wytrwali i ufni

  Papież zachęcił Polaków do wytrwałości w modlitwie i ufności. Mówił o tym pozdrawiając wiernych przybyłych na audiencję środową.

  28 lutego 2019r. 794
 • Papież do Polaków: nic nie ugasi miłości Boga

  Po środowej katechezie Papież Franciszek zwrócił się z pozdrowieniem do Polaków obecnych na audiencji w Auli Pawła VI. Życzył, aby nigdy nie zabrakło nam poczucia miłości Ojca.

  20 lutego 2019r. 837
 • Papież do Polaków: odmawiajcie „Ojcze nasz”

  W czasie audiencji Papież pozdrowił także Polaków i zachęcił ich do częstego odmawiania modlitwy „Ojcze nasz” oraz pamiętania o biednych i zagubionych.

  14 lutego 2019r. 808
 • Papież Franciszek zachęcił Polaków, by pamiętali o potrzebujących

  „Pamiętajcie nie tylko o sobie i bliskich, ale także o ludziach nieznanych, zagubionych, zapomnianych, żyjących gdzieś daleko, którzy może bardziej od was potrzebują dobra, pokoju ducha, sprawiedliwości i zrozumienia” - powiedział Ojciec Święty pozdrawiając Polaków podczas środowej audiencji ogólnej.

  13 lutego 2019r. 710
 • Papież do Polaków: poprzez swoje „fiat” Maryja wpłynęła na losy świata

  Pozdrawiając pielgrzymów z Polski przybyłych na audiencję środową Papież Franciszek nawiązał do Światowych Dni Młodzieży. Wskazał, że stanowiły one wielkie święto dla Panamy oraz znak nadziei dla całej Ameryki Łacińskiej naznaczonej wieloma dramatami.

  30 stycznia 2019r. 879
 • Papież do Polaków: nie zapominajcie o potędze modlitwy

  Pozdrawiając obecnych na audiencji pielgrzymów z Polski, Papież wezwał ich, aby nie zapominali o potędze modlitwy, a ufając Bogu zrozumieją sens dziejących się rzeczy.

  09 stycznia 2019r. 788
 • Papież do Polaków: niech Pan obdarzy was wszelkimi łaskami

  W czasie pierwszej audiencji ogólnej w nowym, 2019 r., Papież pozdrowił także Polaków zawierzając ich opiece Matki Najświętszej.

  03 stycznia 2019r. 877
 • Papież Franciszek do Polaków

  30 października 2018

  14 grudnia 2018r. 860


 • 0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  0 Ameryka Północna
  1. Wybierz kontynent
  Na mocy pozwolenia Prymasa Polski z dn. 28 listopada 1983 r., zgodnie z postanowieniem VII Kapituły Generalnej i uzyskaniu zgody Rady Generalnej Towarzystwa Chrystusowego ówczesny przełożony generalny ks. dr Edward Szymanek TChr erygował 3 maja 1984 r. Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego ustanawiając dyrektorem ks. prof. Bogusława Nadolskiego. Bezpośrednim celem IDE było przygotowywanie specjalistycznych kadr w zakresie apostolatu Emigracyjnego. Jak powiedział ks. dr Józef Bakalarz TChr w wykładzie inauguracyjnym na rozpoczęcie działalności Instytutu, "ma on być sercem i motorem Ruchu Apostolatu Emigracyjnego praktykowanego w różnych formach i według różnych metod."

  Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kard. Augusta Hlonda

  ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań
  tel. +48 61 64 72 523, ide@chrystusowcy.pl

  BANK PEKAO SA 36124065241111001023869649